Наука

Дельфіни, як і люди, виявилися схильні до уповільнення метаболізму з віком

Американські вчені вперше виміряли уповільнення метаболізму з віком у великих видів морських ссавців. Виявилося, дельфіни, як і людина, страждають від цієї проблеми. Результати дослідження допоможуть пролити світло на фактори, які лежать в основі вікового набору ваги у людей, незалежно від дієти й способу життя.

Дельфіни, як і люди, виявилися схильні до уповільнення метаболізму з віком / © Getty images

Дослідники з Університету Дюка (США) вивчили десять дельфінів афалін у віці від десяти до 45 років, які проживають в Центрі дослідження морських ссавців у Флориді й в Dolphin Quest на Гаваях. Свої висновки вони представили в статті для Journal of Experimental Biology. Щоб перевірити рівень метаболізму у різновікових особин, вчені використовували той же метод, що і для людей. Вони запропонували тваринам випити певну кількість води з додаванням важких форм водню і кисню, а потім відстежили, який час треба було, щоб організм позбувся рідини.

Аналізуючи рівні важкого водню і кисню в крові й сечі тварин, дослідники змогли підрахувати, яку кількість вуглекислого газу виробляють дельфіни щодня і скільки калорій вони спалюють. З’ясувалося, що дельфіни, як і люди, мають прискореним метаболізмом: і тим, і іншим теплокровним, і їм необхідно багато енергії для підтримки тепла.

Проте, виявилося, що афаліни спалюють на 17,1 відсотка менше енергії щодня, ніж очікували дослідники для морських ссавців їх розміру. Крім того, у них виявили деякі ознаки метаболічного старіння, характерні й для людей. Найстаріші з вивчених дельфінів – у віці від 40 років – споживали на 22-49 відсотків менше кілокалорій щодня, ніж очікувалося для їх маси тіла.

І, подібно до того, як це відбувається у людей, велика частина цих кілокалорій перетворювалася в жирові відкладення, а не в м’язи. Таким чином, у дельфінів старше 40 років процентний вміст жиру в організмі був у два з половиною рази вище, ніж у їхніх побратимів до 20 років.

Така картина спостерігалася не через відсутність у тварин фізичного навантаження. Адже дельфіни – справжні спортсмени: вони здатні дуже високо стрибати й швидко плавати. Те ж саме, до речі, вони робили під час дослідження. Споживання їжі, як виміряли дослідники, у всіх афалін також було в нормі. Проте метаболізм старих тварин від цього не змінювався. Отримані результати допоможуть пролити світло на фактори, які лежать в основі вікового набору ваги у людей, незалежно від дієти й способу життя.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments