Людина

Депресія може передаватися у спадок

Новий мета-аналіз обстеження понад 135 000 чоловік з глибокою депресією показав, що за її виникнення і розвиток відповідає 44 різних геномних варіанти. Крім того, в рамках дослідження було виявлено, що часто депресія пов’язана з шизофренією.

Детальні результати багатонаціонального дослідження були опубліковані в журналі Nature Genetics від 26 квітня.

У дослідженні брало участь понад 200 науковців, які намагалися знайти причини розвитку у деяких людей глибокої депресії. Виявилося, що в деякій мірі депресія виникає за збігом обставин під час запліднення та формування плода або ж генетичної спадковості. Певний набір геномів, який отримує дитина, будуть надалі відповідальні за те, чи буде людина депресивною чи ні.

“Це дослідження стало для психіатрії переломним моментом”, – сказав Салліван. “З’ясування генетичного підстави глибокої депресії було дійсно довгий час утруднено. Величезна кількість дослідників у всьому світі співпрацювало разом для того, щоб з’ясувати причини депресії у певних особистостей.”

«Ми з’ясували, що деякі люди мають варіанти геномів, які відповідають за депресію, тобто вони є набагато більш сприйнятливими до цього жахливого психічному захворюванню»

«Ми знаємо також, що деякі життєві події сприяють виникненню депресії, однак виявлення спадкових факторів відкриває нові двері для дослідження біологічних факторів”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button