Людина

Депресія викликає фізичні болі

Вчені провели дослідження і з’ясували, що схильні до депресії люди більш чутливі до болю. Ба більше, саме вона може стати причиною неприємних фізичних відчуттів. Результати наукової роботи описані в журналі Frontiers in Psychiatry.

Використовуючи пристрій для температурної стимуляції, дослідники порівняли больову чутливість 25 пацієнтів, які страждають депресивними епізодами від помірного до тяжкого ступеня. Вони виявили, що у пригнічених учасників була тенденція оцінювати більш низькі температури більш як хворобливі. Депресивні учасники також повідомили про більше відчуття болю протягом останнього місяця. Негативне зміщення в обробці больових подразників може бути центральним в патофізіології болю у пацієнтів з уніполярної депресії.

Можливо, підвищена оцінка інтенсивності болю у пацієнтів з депресією узгоджується з їх когнітивним ухилом і аналогічна їх моделі обробки виразу обличчя. Послідовні дані свідчать про те, що люди, які страждають депресією, мають негативний ухил у бік смутку, тому вони схильні оцінювати позитивні (щасливі), нейтральні або неоднозначні вираження особи як більш сумні чи менш щасливі, ніж суб’єкти без депресії.

Отримані дані проливають світло на те, чому больові симптоми пов’язані з депресією. Однак, необхідні додаткові дослідження. Традиційно больові симптоми при депресії були пов’язані зі змінами у сприйнятті болю і модуляції. Як вважають вчені, обробка емоційних аспектів болю в корі відповідальна за симптоми надмірного болю, про які повідомляють пацієнти з депресією.

Дослідження було проведено Урі Ніцаном, Майєю Хехт, Йорамом Брау, Хагай Маоз, Ехиелем Левковицем, Давидом Ярніцьким, Оленою Грановськоїю і Ювалом Блохом.

Кнопка «Наверх»