Технології

Дешевий детектор знаходить віруси грипу і коронавірус в повітрі за п’ять хвилин

Інженери розробили чутливий датчик для пошуку в повітрі респіраторних вірусів.

Дослідники з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі розробили дешеву технологію для моніторингу наявності в повітрі активних вірусів в режимі реального часу. Метод підійде для пошуку вірусу грипу, будь-якого варіанту коронавірусу і респіраторно-синцитіального вірусу. Пристрою потрібно близько п’яти хвилин для оцінки «якості» повітря. Воно підійде для установки в медичних і освітніх установах.

Ключовий компонент пристрою — біосенсор, нанотіла, отримані при введенні коронавіруса ламам і чутливі до спайкового білка. Виробництво таких елементів не вимагає істотних витрат, при цьому електрохімічна реакція, що виникає при контакті сенсора з вірусом, може бути виміряна за допомогою вольтамперометрії.

Принцип роботи детектора. Відео: Joseph Puthussery, Washington University in St. Louis

Інженери розмістили такий мікроіммуноелектродний біосенсор всередині циклонного пробовідборника. Пристрій захоплює повітря з великою швидкістю. Воно відцентрово змішується з рідиною, вистилає стінки пробовідборника, створюючи поверхневий вихор і захоплюючи вірусні аерозолі. Автоматичний насос збирає рідину і направляє її в біосенсор для виявлення вірусу за допомогою електрохімії.

Рівень вірусу в повітрі приміщень настільки розбавлений, що він наближається до межі виявлення полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) і подібний до пошуку голки в стозі сіна. Високу чутливість методу на основі мокрого циклону можна пояснити надзвичайно високою швидкістю потоку, яка дозволяє відбирати більший обсяг повітря за 5 хвилин, – говорить Раджан Чакрабарті, співавтор дослідження

Лабораторні експерименти демонструють чутливість приладу 77 – 83% і межа виявлення 7 – 35 копій вірусної РНК / м.куб. повітря. Хоча прилад розроблений для роботи з коронавірусом, він також підійде для своєчасного виявлення інших респіраторних вірусів, що передаються повітряно-крапельним шляхом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button