Земля

Десять цікавих шахт у світі

Пропонуємо вашій увазі десять цікавих шахт з усього світу. Їхня історія, призначення та цікаві ексурсії в їхні нетрі.

Хінтербрюль Медлінг, Австрія

Десять цікавих шахт у світі

Хочете проплисти на човні по найбільшому підземному озеру Європи? Тоді поїдьте на екскурсію в Хінтербрюль. Раніше багато місцевих жителів містечка працювали на крейдяний шахті. Але потім інженери не розрахували, і вибух, який повинен був допомогти шахтарям, привів до затоплення штолень. Через багато років у старовинну шахту стали спускатися спелеологи, вони-то і розповіли, яке красиве новонароджене озеро. Зараз усі бажаючі можуть покататися по водній гладі на човні, подивитися на мальовничі гроти і побувати в розташованому на верхньому рівні музеї, присвяченому побуті гірників.

Халльштадт Земля Зальцбург, Австрія

Десять цікавих шахт у світі

Крихітному австрійському містечку є чим привабити туристів: у його околицях знаходяться декілька льодовикових, прикрашених сталактитами і сталагмітами печер і соляні копальні. Якщо ви хочете дізнатися, як у цих місцях добували сіль, спустіться в шахту, покатайтеся  на шахтарському паровозику, але спочатку вам варто  піднятися на майже вертикальному фунікулері на високу гору. Тим, хто бажає заощадити, можна проробити цей шлях пішки, але прогулянка виявиться досить стомлюючою. Екскурсію краще спланувати на літні місяці: копальні відкриті з травня по вересень.

Кірунаваара Кіруна, Швеція

Десять цікавих шахт у світі

У Швеції знаходиться шахта, яка вважається найбільшою в світі. Під невеликим містечком та його околицями на глибині до 1270 метрів прорито більше 450 кілометрів тунелів. Промислові розробки почалися в Кіруні в XVII столітті. Хоча відомо, що перший раз залізну руду в цих місцях стали видобувати більше шести тисяч років тому! Зараз роботи в забоях не припиняються, але незважаючи на це, в шахту стали пускати туристів: вас доставлять на ліфті на велику глибину і продемонструють, як отримують породу.

Сленик Прахова Румунія

Десять цікавих шахт у світі

Видобуток солі в забоях Сленик Прахова велася лише кілька десятиліть в середині минулого століття. Нині колишня шахта перетворилася в лікувальний центр: на глибині 208 метрів розташований десяток залів з кушетками. Всім, хто страждає на бронхіальну астму та інші захворювання органів дихання, варто як мінімум пару тижнів регулярно спускатися під землю і вдихати цілюще, насичене натрієм повітря, милуючись химерними візерунками різнокольорових гірських порід на стінах. Якщо ж ви в цих місцях проїздом, то можна просто пройтися по шахті і подивитися на соляні скульптури в музеї, влаштованому в одному із залів.

Кутна Гора Чехія

Десять цікавих шахт у світі

У чеське містечко Кутна Гора щорічно приїжджають сотні туристичних автобусів. Екскурсантам стрімко показують старі будівлі і церкви і часто забувають повідомити, що неподалік розташований стародавній рудник, в який можна спуститися. В середні віки Кутна Гора славилася сріблом, тому якщо у вас буде час, обов’язково побувайте не тільки в Музеї благородного металу, але і в шахті. Вас екіпірують шахтарськими нарядами, касками та ліхтарями і проведуть по вузьких сирих проходам каменоломень, розташованих на глибині 30 метрів. Хто страждає  клаустрофобією така екскурсія протипоказана!

Зрінськи Медвеніца, Хорватія

Десять цікавих шахт у світі

У 1527 році в шахті Зрінськи почали видобувати багату сріблом свинцево-цинкову руду. Порода з прожилками цінного металу є там до сих пір. Ви можете переконатися в цьому, приїхавши в природний парк Медвеніца і спустившись під землю. Туристам дозволяють прогулятися по тунелях середньовічної шахти, показують стародавні візки рудокопів та інше обладнання гірників.

Величка Польща

Десять цікавих шахт у світі

Історія цього місця почалася 15 мільйонів років тому, коли серед різних гірських порід сучасних Карпат з’явилася широка смуга, що складається з кам’яної солі. Родовище активно розроблялося на протязі останніх семи століть. Причому вже з XV століття під землю почали спускатися екскурсанти. Спочатку це були тільки окремі особливо цікаві представники знатного стану, а до XIX століття кожен місяць шахту відвідували сотні туристів зі всієї Європи. Зараз Величка – це мережа галерей на глибині від 60 до 198 метрів, що тягнуться приблизно на 200 кілометрів. Гуляючи по шахті, ви не тільки помилуєтеся візерунками на її стінах, але і дізнаєтеся, як змінювалися способи видобутку солі протягом тисячоліття.

Куллінан Преторія, ПАР

Десять цікавих шахт у світі

Південноафриканська шахта Куллінан, названа на честь її засновника- інженера, прославилася після того, як там в 1905 році був знайдений найбільший в світі алмаз вагою 3106 карат, з якого були зроблені чудові діаманти – “Зірка Африки” і “Куллінан-2”. Зовсім недавно легендарна шахта стала доступна для туристів. Гостям розповідають про видобуток, показують шахтарське містечко початку XX століття, пропонують придбати блискучі камені. Заодно можна побувати в розташованому неподалік природному парку.

Ратнапура Шрі-Ланка

Десять цікавих шахт у світі

Сапфіри, рубіни, аквамарини, турмаліни, аметисти та багато інших дорогоцінних порід видобуті на Шрі-Ланці, відомі по всьому світу. На цьому острові був знайдений синій сапфір “Блакитна красуня”, вправлений в корону англійської королеви. Якщо ви поїдете у відпустку на Шрі-Ланку, то зможете побачити знамениту шахту Ратнапура своїми очима. Процес видобутку майже не змінювався протягом століть: всі камені до сих пір відбирають з породи вручну. Вам також покажуть фабрику, на якій непоказні камені перетворюються на блискучі коштовності.

Шахти Колорадо США

Десять цікавих шахт у світі

Останню пару століть в штаті Колорадо намагаються добувати різні цінні породи. Зараз в місцевих горах існує близько 23 тисяч вже недіючих шахт. Хочете взяти участь в цьому пригоді? Тоді варто придбати тур по покинутим вибоїв. Але ні в якому не намагайтеся зробити цю подорож самостійно, без досвідченого провідника. Багато шахти в жалюгідному стані: сходи та перекриття обрушуються, в тунелях скупчуються отруйні гази, а деколи селяться небезпечні тварини.

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button