Земля

На великій глибині виявлені сліди кашалотів

Дивні ями на дні океану — це, мабуть, сліди, залишені найбільш глибокопірнаючими тваринами. Це на кілометр перевищує традиційно приписувану їм глибину занурення.

Нове дослідження, проведене Університетом Саутгемптона і Національним океанографічних центром, зафіксувало серію улоговин на океанічному дні, ймовірно залишених пірнувшими на велику глибину китами. Принаймні, пояснити їх якось ще важко.

Спостереження були спочатку зроблене безпілотним автономним підводним апаратом, призначеним для дослідження глибоководних конкрецій. Справа була в Тихому океані.

Спочатку ці кадри спантеличили дослідників. Вони явно не були пов’язані з видобутком корисних копалин або науковими операціями в цьому районі; вони виявилися занадто великими, щоб бути будь-якими, створеними глибоководними тваринами і вони явно не були результатом якихось тектонічних подій — в тому місці і в той час таких не було.

Разом з тим, ці дивні улоговини дуже схожі на сліди, що залишаються на морському дні кашалотами — тільки на меншій глибині.

Усього вчені нарахували 3539 виїмок у ґрунті, площа якого приблизно дорівнює центру Лондона. Середня глибина в цьому місці — 4258 м.

Не дуже зрозуміло, що саме змушує кашалотів (якщо це вони) з розгону тертися об морське дно. Можливо, вони так вичісують паразитів. Але вкрай примітно, що досяжна для них глибина збільшилася приблизно на кілометр, причому її досягнення, судячи з кількості слідів, є цілком звичною справою.

З деталями дослідження можна ознайомитися в статті, опублікованій в Royal Society Open Science.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button