Здоров'я

Фахівці розповіли, що потрібно їсти для поліпшення чоловічої фертильності

Хороше харчування має важливе значення для здорового розвитку сперматозоїдів, каже дієтолог Ізабель Оберт. При цьому п’ята частина чоловіків має низьку кількість сперматозоїдів, яке визначається як менше, ніж 15 мільйонів сперматозоїдів на мілілітр сперми.

1ed7945684d889ddd9e744e6314b2bce

Дані показують, що одна з шести пар в даний час відчуває труднощі із зачаттям, і низька кількість сперматозоїдів або погана якість сперми викликають приблизно 20% цих випадків. Тим не менш, Ізабель Оберт говорить, що правильне харчування може значно поліпшити якість чоловічої сперми. За її словами, харчування, багате антиоксидантами, здатне зменшити негативні пошкодження, завдані вільними радикалами. Нижче дієтолог наводить список основних продуктів, особливо важливих для чоловічого здоров’я.

Помідори
Помідори є одним з кращих джерел антиоксиданту лікопіну. Кілька досліджень показали, що лікопін значно покращує активність і структуру сперматозоїдів.

Горіхи
Волоські горіхи багаті жирними кислотами Омега-3 і, і згідно з дослідженнями, проведених Товариством з вивчення репродукції, вживання 75 г волоських горіхів (приблизно жменю) щодня пов’язано з поліпшенням життєздатності і рухливості сперматозоїдів.

Насіння гарбуза
Гарбузове насіння багате цинком, який відіграє важливу роль у розвитку сперми і тестостерону. Вони також містять ряд інших важливих мінералів і вітамінів.

Сочевиця
Сочевиця є одним з найбагатших джерел їжі фолієвої кислоти, яка важлива як для чоловічої фертильності, так і для жіночої фертильності. Було виявлено, що чоловіки, які споживають малу кількість фолієвої кислоти, мають більш високі темпи хромосомних аномалій у спермі.

Чорниця
Чорниця є прекрасним джерелом потужних протизапальних антиоксидантів, включаючи кверцетин і ресвератрол. Дослідження показують, що кверцетин може допомогти в підтримці здорових параметрів сперми, а ресвератрол підвищує кількість сперматозоїдів і покращує їх рухливість.

Вода
Один з найпростіших способів поліпшення якості сперми – вживання достатньої кількості води.

Читайт також:

Гранати
Гранат багатий великою кількістю антиоксидантів, які покращують циркуляцію крові, зменшують ризик серцево-судинних захворювань і запалення. Дослідження показують, що гранатовий сік викликає зростання рівня тестостерону, покращує якість сперми, а також підвищує статевий потяг і настрій у обох статей.

Темний шоколад
Темний шоколад є багатим джерелом L-аргініну – амінокислоти, яка може збільшити об’єм еякуляту і підвищити кількість і рухливість сперматозоїдів.

При цьому наголошується, що з раціону слід виключити кофеїн і газовані напої. Так, недавні дослідження показали, що надмірне споживання кофеїну знижує успішність ЕКО, а аспартам (замінник цукру, широко використовуваний в дієтичних напоях) пов’язаний з більш низькою кількістю сперматозоїдів і може сприяти пошкодження ДНК.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button