Людина

Діти успадковують інтелект від матерів

Діти частіше наслідують інтелектуальні здібності від матерів. До такого висновку прийшли шотландські фахівці, проаналізувавши склад хромосом, що відповідають за спадковість інтелекту, у жінок і чоловіків.

Дети наследуют интеллект от матерей

Таких Х-хромосом у представниць прекрасної половини людства є дві (XX), а у сильної статі – одна (XY). Це вказує, що батьки в два рази рідше, ніж матері, можуть передати інтелект своїм спадкоємцям. Фахівці Медичного дослідницької ради в Глазго для підтвердження своєї гіпотези організували масштабне дослідження. Експерти щорічно опитували дітей у віці від 14 до 22 років, враховуючи їх соціально-економічний статус і освіту. Як з’ясувалося, IQ дитини в більшості випадків був схожий на показник матері.

Теорію про перенесення Х-хромосоми підтримують не усі вчені. Деякі не вважають генетику єдиним фактором, що визначає інтелект дітей. На їх думку, тільки близько 40-60% розумових здібностей є спадковими, а інша частина надходить з оточення. У цьому плані важливу роль у розвитку дитини відіграє як мати, так і батько.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button