Головна / Людина / Діти успадковують інтелект від матерів

Діти успадковують інтелект від матерів

Діти частіше наслідують інтелектуальні здібності від матерів. До такого висновку прийшли шотландські фахівці, проаналізувавши склад хромосом, що відповідають за спадковість інтелекту, у жінок і чоловіків.

Дети наследуют интеллект от матерей

Таких Х-хромосом у представниць прекрасної половини людства є дві (XX), а у сильної статі — одна (XY). Це вказує, що батьки в два рази рідше, ніж матері, можуть передати інтелект своїм спадкоємцям. Фахівці Медичного дослідницької ради в Глазго для підтвердження своєї гіпотези організували масштабне дослідження. Експерти щорічно опитували дітей у віці від 14 до 22 років, враховуючи їх соціально-економічний статус і освіту. Як з’ясувалося, IQ дитини в більшості випадків був схожий на показник матері.

Теорію про перенесення Х-хромосоми підтримують не усі вчені. Деякі не вважають генетику єдиним фактором, що визначає інтелект дітей. На їх думку, тільки близько 40-60% розумових здібностей є спадковими, а інша частина надходить з оточення. У цьому плані важливу роль у розвитку дитини відіграє як мати, так і батько.

 
comments powered by HyperComments