Людина

Дитяче харчування до року: молочна суміш

Яку суміш вибрати

До якості дитячого харчування до року пред’являються особливо жорсткі вимоги. Головне, щоб ви не самі, а обов’язково разом з вашим педіатром підібрали відповідний замінник грудного молока і чітко дотримувалися деяких правила годування.

Початкова молочна суміш відзначається цифрою «1» або має позначення «pre» (в імпортних сумішах). Таку суміш можна давати вже з першого дня життя немовляти. Вона максимально адаптована до особливостей травлення дитини перших місяців життя.

Дитяче харчування до року: молочна суміш

Для немовлят від п’яти місяців пропонується наступна молочна суміш «2». Вона містить більше калорій, і, крім того, має більш високий вміст кальцію, заліза, цинку. Молочні суміші з позначенням «від 0 до 12 місяців» можуть використовуватися протягом усього першого року життя дитини.

За своїм складом суміші можуть бути

  • сухими – у вигляді порошку, який потрібно розвести водою,
  • рідкими – вже готовими до вживання.

Сучасні замінники жіночого молока містять необхідний для нормального розвитку малюка набір вітамінів і мінеральних речовин.

До складу можуть входити поліненасичені жирні кислоти. Вони містяться і в материнському молоці і стимулюють, як доведено, розвиток головного мозку і зору. Недавнє дослідження британських вчених показало, що вони, крім іншого, сприятливо впливають на кров’яний тиск немовляти.

Присутність пробіотиків у молочній суміші означає, що вона збагачена біфідобактеріями і лактобацилами, які стимулюють флору кишечника і тим самим зміцнюють захисні сили організму. Пребіотичні баластні речовини додаються в суміші, щоб підтримати активне «заселення» кишечника корисними бактеріями.

Для дітей з частими порушеннями в роботі шлунково -кишкового тракту – відрижками, коліками, запорами – призначені спеціальні суміші. Так, наприклад, при багаторазових зригуваннях лікарі рекомендують давати малюкові суміш з загусником, в якості якого може виступати клейковина ріжкового дерева або рисовий крохмаль.

Для немовлят, які внаслідок сімейної схильності схильні до підвищеного ризику виникнення алергії, теж випускається підходяща молочна суміш – гіпоалергенне молоко на основі гідролізованого молочного білка. У ньому білок коров’ячого молока підданий такому роздрібненню, що імунна система немовляти не сприймає його як чужорідний і аутогенна система захисту не виробляє проти нього антитіл. Дитині може бути призначена суміш на основі козячого молока або сої. Варто купувати молочні суміші, а також гігієнічні засоби для немовлят в спеціалізованих магазинах, чи інших містах України саме ті місця, яким варто довіряти.

Травна система у немовляти дуже чутлива, необхідно педантичне дотримання чистоти.

Пляшечку з сумішшю тримайте підігрітою тільки короткий час, залишки завжди виливайте! Після годування промийте її під струменем води, використовуючи спеціальний йоржик, потім простерелізуйте парою або покладіть на 10 хвилин у каструлю з киплячою водою.

Для сушіння пляшечки ставте шийкою вниз на випрасований гарячою праскою рушник.

Таке трапляється на кожному кроці: якщо народжується дитина з невеликою – на погляд батьків – вагою, у них з’являється незламне бажання якнайшвидше розгодувати малюка.

Будь ласка, в питаннях харчування будьте дуже обережні! Перегодовування немовляти загрожує йому (і в майбутньому теж) чималими бідами, адже при цьому молоді батьки часто намагаються більше потрібного. І перш за все це відноситься до тих малюків, яких годують з пляшечки. В результаті зі «спортсмена категорії легкої ваги» немовля буквально через кілька місяців легко перетворюється на «борця сумо» – товстуна з помітно підвищеним ризиком захворювань. Дотримуйтесь міри! По можливості годуйте свого малюка грудьми, а при приготуванні пляшечки скрупульозно виконуйте норму суміші – як зазначено на упаковці. Тобто ніяких ложечок «з гіркою»!

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button