Людина

Прихована загроза. 10 «токсичних» людей, яких варто уникати

Таких персонажів можна зустріти в будь-якому оточенні: серед колег, друзів або просто знайомих. Зовні вони, як правило, нічим не виділяються. Проте взаємодія з ними може призвести до серйозних проблем, зокрема, до стресу і депресивного стану. Письменник і дослідник з США Тревіс Бредберрі зробив докладний опис «токсичних» людей, яких, на його думку, варто за будь-яку ціну уникати в повсякденному житті. Повну версію статті американець опублікував на своїй сторінці в соцмережі Linkedin. Ми переклали для вас найбільш цікаві і корисні витяги з цього поста.

10-09-15-foto-600x431-1

Пліткарі

Пліткарі отримують задоволення, обговорюючи нещастя інших людей. Спочатку участь у таких бесідах може здаватися кумедниою. Однак згодом, після довгого спілкування з пліткарями, ви помітите, що ваш характер змінюється — ви стаєте більш грубими, жорстокими по відношенню до оточуючих і, що найголовніше, теж починаєте отримувати задоволення від обговорення чужого горя.

Запальні

Деякі люди зовсім не вміють контролювати емоції. Як правило, такі персонажі вихлюпують всю свою енергію на оточуючих, приводячи їх тим самим у стан стресу. Якщо ви не хочете бути своєрідною грушею для биття, спілкування з такими людьми теж слід уникати або зводити до мінімуму.

Вічні «жертви»

Люди з цієї категорії постійно перебувають у стані страждання. Вони скаржаться, намагаються викликати до себе співчуття. Хоча насправді в житті таких персонажів може бути все в повному порядку. Просто така поведінка, за допомогою якого вони змушують страждати оточуючих (немов відчувати провину перед ними), приносить їм задоволення. Як правило, ці люди відмітають таке поняття як «особиста відповідальність», звалюючи все на інших або обставини.

Егоцентричні

Зосереджені виключно на власній персоні люди ставляться до оточуючих як інструменту для зміцнення свого «я». Спілкуючись тривалий час з такою людиною, ви зрозумієте, що не потрібні йому і, найголовніше, що вас просто використали.

Заздрісники

Для людей з цієї категорії трава на сусідському газоні завжди зеленіша. Цікаво, що такі персонажі не здатні радіти навіть тоді, коли в їхньому житті трапляється щось дійсно хороше. Спілкуватися з заздрісниками небезпечне хоча б через те, що вони привчать вас принижувати свої власні досягнення.

Маніпулятори

Дружба для таких людей — лише прикриття. Насправді, оточуючих вони використовують в якості інструмента для досягнення особистих цілей. Озирніться назад і ви зрозумієте, що якої-небудь віддачі від таких персонажів ніколи не було. Ви давали, а вони — отримували, не пропонуючи нічого натомість.

Читайте також: 

Дементори

У серії романів Джоан Роулінг про чарівника Гаррі Поттера дементорами називалися злісні сліпі істоти, які харчувалися людськими емоціями, забираючи всі позитивні почуття. Роулінг якось сказала, що створюючи цього персонажа, відштовхувалася від особливого типу людей, які дивним чином вміють все затьмарювати — «входити в кімнату і висмоктувати з неї життя».

Люди, яких можна назвати дементорами, здатні затьмарити навіть найсвітлішу ситуацію, накласти на неї відбиток свого песимізму. Спілкуючись з такими персонажами, ми волею-неволею починаємо думати про погане.

«Негативники»

Схожа група — люди з негативним мисленням, хто тішиться чужих бід. Вони люблять кривдити і принижувати тих, з ким спілкуються. Домінування таким витонченим способом приносить їм своєрідне задоволення. Від усіх вищеописаних типів цей відрізняється тим, що його найпростіше обчислити — аж надто гидко такі люди поводяться.

Критикани

Представники цієї групи обожнюють вказувати людям на їх нібито недоліки, критикувати і принижувати все і вся. Спілкування з такими персонажами швидко призведе до того, що ви перестаните бути самим собою, а самооцінка впаде до нуля.

Зарозумілі

Спілкування з зарозумілими особами — марна трата часу. Будь-яка ваша дія буде сприйматися такими людьми майже в багнети, як особистий виклик. Як правило, за зарозумілим поведінкою ховається тотальна невпевненість у собі. До слова, дослідження вчених з університету Акрона (США) показало, що люди, які страждають зарозумілістю, гірше інших показують себе на професійному поприщі, а також можуть мати когнітивні проблеми.

Універсального способу захисту від «токсичних» людей, на жаль, немає. Головне — обчислити таку людину в своєму оточенні. Дізнавшись, хто представляє потенційну небезпеку, можна просто-напросто звести до мінімуму спілкування.

Кнопка «Наверх»