Людина

10 дивовижних речей, які регулярно виробляє ваш організм

Організм людини це дивовижний біокостюм, можливості якого більшість людей сильно недооцінюють. Якщо ви думаєте, що наш організм може тільки ходити і перетворювати з’їдену нами їжу в енергію, то ви помиляєтеся. Кожен свій день ми проживаємо в наших тілах, навіть не підозрюючи про ті дивовижні процеси, що відбуваються всередині нас. Пропонуємо вашій увазі 10 фактів про ваше тіло, які більше схожі на наукову фантастику, але тим не менше це все правда.foto_cikavosti_26.09.2014-016

Війові кліщі

Війові кліщі або Demodex folliculorum живуть на ваших віях і почувають себе чудово, навіть коли вони нафарбовані. Їх кількість може досягати до 25 штук на одній вії. Це здається великою кількістю, але їх навіть не видно, так як їх розміри просто мікроскопічні. Вони не завдають ніякої шкоди, крім алергічної реакції у схильних до цього людей. Так що ви прямо зараз можете підійти до дзеркала і передати їм привіт.

[ads2] Слиз

Слиз нашого організму не обмежується соплями. Величезна кількість слизу виробляється в горлі, ротовій порожнині, легенях, в шлунково-кишковому тракті, ну і звичайно в носових пазухах. Наш організм виробляє до 2 літрів слизу щодня. Слиз виконує функцію мастила і захищає наші органи від пересихання. Ви ж знаєте це жахливе відчуття, коли ваш ніс або горло пересихає. Також слиз допомагає захистити наш організм від шкідливих речовин.

Кислота

Під час перетравлення їжі ваш шлунок виробляє водень, при змішуванні якого з хлором, утворюється соляна кислота (HCl). Ця кислота здатна навіть розчинити метал, але як же вона не роз’їдає наші шлунки? Д’якуючи все цьому ж слизу та спеціальній внутрішній поверхні шлунка.

Блювота

Блювота це щось більше, ніж просто неперетравлення їжа. Шлунок звичайної людини в середньому може вмістити в себе до трьох літрів їжі і води, і коли ви вже достатньо наситились, ви починаєте відчувати нудоту. Це той самий “блювотний центр” у вашому мозку опускає перемикач, змушуючи вас кинути булку. Блювота це ніщо інше, як захисна реакція організму, напевно багато хто знає, що відбувається коли перебираєш з алкоголем на вечірці. До того ж, якби не блювота і нудота, то ви б не знали коли треба зупинитися є і їжа просто проходила б по вашому шлунку не зупиняючись.

Кал

Ваше тіло отримує енергію і всі потрібні для його життя елементи з їжі. Довжина нашого шлунково-кишкового тракту становить близько 9-10 метрів і повірте, і це дійсно “гімняне” місце. Але кал містить не тільки перероблену їжу, але також слиз, відмерлі клітини, бактерії і воду. Зазвичай, кал складається на 75% з води.

Камені в мигдалинах

Читайте також:

Ваші мигдалини, або інакше кажучи гланди (якщо вони до цих пір у вас є), мають особливі кишені, в яких збираються відмерлі клітини, слиз і бактерії, з яких надалі і утворюються камені в мигдалинах, також відомі як Tonsilloliths. Люди, які мають хронічні проблеми з миндалинами, мають підвищений ризик утворення таких каменів, як і ті, хто часто відчуває сухість у роті. Багато людей їх просто не помічають, у деяких вони можуть викликати дискомфорт. Поганий запах з рота також може свідчити про наявність каменів у мигдалинах. Від них не важко позбутися ватяним тампоном або за допомогою полоскання рота. Щоб уникнути утворення каменів в гландах, намагайтеся тримати порожнину вашого рота чистою і зволоженою.

Гази

В середньому людина пукає і відригує від 14 до 23 разів на день. Людський газ складається з діоксиду вуглецю, кисню, азоту, водню, а також метану і сірки. Наш “природний газ” утворюється через заковтування повітря, також його виникнення можуть викликати певні види їжі. Їжа, що викликає активне газоутворення, це зазвичай усілякі солодощі та продукти з високим вмістом клітковини (нап. бобові та капуста). Харчова алергія і та травна чутливість, також сприяє утворенню газів.

Вушна сірка

Вушна сірка це наш друг, який по суті є восковою речовиною, що виробляється нашими залозами. Вушна сірка захищає нас від пилу, а іноді і від жуків, що потрапили до нас у вуха. Вушна сірка також виступає в якості мастила для вушного каналу і має антибактеріальні властивості.

Бактерії

В наших тілах клітин бактерії в 10 разів більше, ніж людських. Дослідження показали, що бактерії становлять приблизно 1,4 кг від маси нашого тіла. Насправді наше тіло це дивовижна екосистема, яка є домом для 100000000000000 корисних бактерій. Та наше тіло справжнісінька всесвіт! Вони допомагають нам в перетравленні їжі і захищають нас від одного відсотка хвороботворних бактерій та інфекцій. Любіть свої бактерії, тому що вони вас теж дуже люблять, ну принаймні 99% точно.

Жирові відкладення

Жирові відкладення, також відомі як липома, це просто незвичайні поклади жиру. Жирові клітини починають рости, утворюючи дивні місця для зберігання жиру. Як правило вони нешкідливі і безболісні і здебільшого завжди м’які.

Натхнення: ok.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button