Земля

Дивна поведінка оленів на кордоні Німеччини та Чехії

Вчені з Німеччини та Чехії констатують: через чверть століття після падіння “залізної завіси” олені з прикордонних лісів досі не перетинають лінію кордону, де колись стояли електрифіковані загородження. При цьому жодні інші види тварин нові кордони Європи не бентежать.

foto_cikavosti_15.09.2014-05_resized

У Чехословаччині, де комуністи прийшли до влади в 1948 році, на кордонах були в три ряди встановлені електрифіковані огорожі, які до того ж охороняли озброєні до зубів прикордонники. Відомо про загибель принаймні 500 осіб, убитих при спробі втекти. Олені теж ставали жертвами убивчого бар’єру.

Семирічні дослідження в чеському національному парку Шумава показали, що в даний час тільки благородні олені уникають перетинати лінію, де колись був кордон. Решта тварин її ігнорують.

Читайте також: Леопард впізнав свою рятівницю і стрибнув до неї на руки + Відео

Середня тривалість життя оленів складає 15 років, і жоден з нині мешкаючих в німецьких і чеських прикордонних лісах оленів не бачив загородження своїми очима. Але межа і раніше розділяє дві популяції. Як пояснюють вчені, оленята в перший рік життя вчаться у матерів, куди можна ходити, а куди не можна, і, очевидно, інформація про небезпеку передається від покоління до покоління.

foto_cikavosti_15.09.2014-05-01

Дослідники зробили такі висновки, проаналізувавши інформацію з GPS-датчиків на нашийниках, одягнутих трьом сотням німецьких і чеських оленів.

“Я не думаю, що це дивовижний результат. Ці тварини дійсно консервативні”, – прокоментував професор Людей Бартош із Чеського університету природничих наук.

Читайте також: Слон, якого 50 років тримали в кайданах, розплакався після звільнення

Гіпотеза про «залізну завісу», що зберігся в головах у оленів, з’явилася ще 12 років тому, проте тоді вчені вважали, що вся справа в старих особинах, які бояться електричних огорож. Нові дані показують, що й наступні покоління побоюються переходити на «ворожу територію», що цілком незбагненно. Складається враження, що у оленів працює якась «генетична пам’ять».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments