Здоров'я

Мед ефективніше від антибіотиків бореться з небезпечними патогенами

Шведські дослідники встановили, що мед містить 13 кисломолочних бактерій, які здатні краще від антибіотиків справлятися з небезпечними патогенами.

foto_cikavosti_15.09.2014-04_resized

Вчені провели досліди в лабораторних умовах, де випробували властивості бактерій, що містяться в меді, на кількох небезпечних патогенних організмах: метицилін-резистентним золотистим стафілококом, синьогнійній паличці і ванкоміцинорезистентному ентерококу. Всі ці мікроби вдалося знищити завдяки активним сполукам, виділеним молочнокислими бактеріями.

Читайте також: «Таблетка від поганого настрою» — майбутнє медицини

Потім учені випробували властивості меду за межами лабораторії. Фахівці змастили свіжим медом рани, що незагоювалися кількох коней (їхні власники безуспішно намагалися використовувати для лікування тварин різні препарати). В результаті наступило повне одужання, всі рани зажили.

Експерти дійшли висновку, що секрет ефективності меду – в широкому діапазоні діючих речовин. «В антибіотиках зазвичай присутня тільки одна така речовина, а 13 молочнокислих бактерій здатні підбирати потрібний« коктейль », в залежності від загрози. Багато мільйонів років вони захищають бджіл і їх мед від шкідливих мікроорганізмів. Однак в меді, який продається в магазинах, живих бактерій немає, що дуже сильно послаблює його антимікробні властивості », – розповів один з авторів дослідження Тобіас Олофссон.

Тим не менш, зростаюча резистентність хвороботворних бактерій до антибіотиків робить медичне використання «живого» меду вкрай актуальним, відзначають вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button