Фото

Дивовижний Марс на новому фото

Червона планета, яка знаходиться на четвертому місці від Сонця, продовжує вражати і захоплювати своїми нереальними ландшафтами.

Нижче представлена просто фантастична фотографія одного з марсіанських ландшафтів Червоної Планети. Спочатку вона була зроблена з метою відстежити рух піщаних та пилових дюн біля північного полюса Марса. Проте після аналізу фотографії, вчені також вирішили, що те, що знаходиться безпосередньо на цій території, тобто в області між дюнами, так само шалено цікаво!

Тут добре проглядаються паралельні темні і легкі смуги від верхнього лівого кута до нижнього правого кута. У темних смугах ми бачимо купи рівномірних валунів.

Як були сформовані ці валуни? Вчені намагаються розгадати цю загадку. В Арктиці трохи схожі структури іноді формуються під впливом феномену, званого “вертикальні коливання замерзлих частинок”. Але чи можливий цей феномен на Марсі, де існує лише сухий лід.

Неодноразово заморожуючи і танучи, поверхневий лід може піднімати і оголювати скелі на поверхні, а потім організовуючи їх у купи, смуги, або навіть кола. На Землі один із цих температурних циклів займає рік, але на Марсі це могло бути пов’язано зі змінами в орбіті планети навколо Сонця, які займають набагато більше часу.

Масштаб показаної фотографії складає 25 сантиметрів на 1 піксель. Масштаб вихідного зображення становить 32 сантиметри на 1 піксель.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button