Наука

Вчені розповіли, як підтримати тонус м’язів без вправ

Фахівці розповіли, як без фізичних навантажень підтримувати тонус м’язів. Вони змогли виявити білок, який зумовлює стійкість організму.

Автори роботи спостерігали за експериментом на мухах-дрозофілах і мишах, дізнавшись, що білки сімейства сестринів дають аналогічний ефект з фізичними вправами. Сестрин накопичується в м’язах після заняття, а довгі навантаження збільшують стійкість організму, створюють поліпшення чутливості до інсуліну, чинить вплив на метаболічні процеси. Саме цей білок є медіатором, яким обумовлюється ефективність тренування.

Три тижні учені вели спостереження за мухами, які вибиралися з пробірки спеціальною біговою доріжкою. Далі спеціалісти порівняли дані мух та комах, у яких вимкнений ген сестрина. У останніх виявили низьку витривалість, аеробна функція дихання була знижена, пропав результат спалювання жиру.

Такі відкриття допоможуть прокласти шлях для досліджень з реальним практичним ефектом. Але дослідники вважають, що мине ще багато років до мо моменту створення препарату, який має сестрин.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button