Людина

Дізнатися біологічний вік можна буде через очі

Вчені створили сканер, який може визначити біологічний вік людини, досліджуючи кришталик його очей.

На думку дослідників, хронологічний вік, тобто те, як довго ви живете, не дозволяє адекватно виміряти швидкість старіння вашого тіла. Вчені відзначають, що знаючи чийсь біологічний вік, і маючи можливість відслідковувати його протягом усього життя, можна покращити медичне обслуговування для людини.

До теперішнього часу були запропоновані й перевірені численні виміри, пов’язані зі старінням, однак не було виявлено жодного маркера і жодного неінвазивного методу, який міг би точно вимірювати та відстежувати біологічне старіння людей.

Біологічний вік може відрізнятися від хронологічного віку людини, оскільки він враховує дієту, рівень активності і те, чи курить хтось чи ні, кажуть автори.

Нове дослідження показало, що спеціалізований сканер очей, який вимірює сигнали від білків в кришталику, може виявляти й відстежувати біологічне старіння.

«Кришталик містить білки, які накопичують пов’язані зі старінням зміни протягом усього життя. Вони забезпечують постійний запис історії старіння кожної людини протягом всього його життя. Наш очний сканер може розшифрувати запис того, як людина старіє на молекулярному рівні», — коментують автори.

Дослідники вважають, що ці результати відкривають шлях до революційного інструменту для оцінки та відстеження здоров’я.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button