Головна / Людина / Чому мами тримають немовлят зліва — відповідь вчених

Чому мами тримають немовлят зліва — відповідь вчених

Згідно з попереднім дослідженням, 70-85% матерів тримають немовляти ліворуч. Жінки досі не могли пояснити, чому вони використовують саме ліву сторону. Наукові работнки Санкт-Петербурзького державного університету виявили, що це позитивно позначається на взаємодії між матір’ю і дитиною і присутня у багатьох тварин. Завдяки цьому між матір’ю і дитиною формується тісний зв’язок, стверджують вчені.

1-15-01-2017-600-400

«Тримати дитину зліва є відмінною рисою у людей і мавп, але його еволюційне походження залишається невідомим», — стверджують автори дослідження в журналі Nature.

Вчені спостерігали за 10 видами тварин. Вдалося встановити, що всі тварини воліли, щоб дитинча знаходилося ліворуч. За словами фахівців, це викликано тим, що інформація, яка надходить від дитини, наприклад, сміх чи сльози, надходить у праву півкулю, яка відповідає за обробку емоцій.

Права півкуля мозку людини відповідає за розпізнаванням обличчя, орієнтацією у просторі, сприйняттям звуків і допомагає зрозуміти, що ми бачимо. Таким чином, права півкуля є дуже важливою у процесі догляду за дитиною.

Натхнення: medvesti.com

 
comments powered by HyperComments