Технології

Створено безпілотний дрон, здатний літати і плавати під водою

Не зовсім правильно думати про безпілотники як про настирливих технологічних порушників. Наша сучасна цифрова екосистема регулярно порушує традиційні уявлення про конфіденційність і бомбардує нашу увагу зовнішніми подразниками. Рій дронів, який ширяє над головою, здається фізичним проявом цього настирливого цифрового світу. Але ми поки не можемо від них відмовитися, тому що безпілотні дрони мають практичну корисність і потенціал змінити багато галузі.

Привабливість дронів на споживчому ринку очевидна. Вони можуть знімати відео з захоплюючих ракурсів, радуючи величезну кількість людей, одержимих самозамилуванням. Крім цього дрони знайшли собі комерційні, громадські та урядові застосування, включаючи пожежогасіння, сільське господарство, будівництво, доставку та страхові виплати. Згідно з дослідженням Goldman Sachs, це сприяє збільшенню можливостей ринку на 100 мільярдів доларів з 2016 по 2020 рік.

Водоплавний і літає

Новий дрон, побудований командою інженерів з Університету Рутгерса, можна досліджувати море і небо, розширюючи список застосувань безпілотників ще більше.

Дрон під назвою Naviator наполовину підводний човен і наполовину літак. Він може плавно занурюватися у воду і досліджувати підводний світ, потім підніматися і переміщатися по повітрю. Хоча підводні дрони вже існують, саме ця перехідна здатність привернула увагу.

Управління військово-морських досліджень частково профінансував проект. Військове застосування здається очевидним: повітряний і підводний безпілотник зможе швидко оцінити загрози у воді чи на місцевості і уникнути виявлення. На промисловому рівні той же безпілотник може забезпечити швидку оцінку безлічі активів. І, звичайно ж, такий безпілотник буде дуже привабливою покупкою для споживачів. Тільки уявіть, як буде виглядати курортний сезон з таким дроном.

Професор Франсиско Хав’єр Дієз з Лабораторії прикладних рідин відділення механічного та аерокосмічного машинобудування розповів, що пошуково-рятувальні команди проявляють великий інтерес до дрона. Також цікавляться нафтогазові галузі. Навігатор можна розгорнути з платформи або корабля, занурити у воду і повернути назад.

Він також може проводити перевірки мостів і виявляти уразливості. Це вкрай важливо, оскільки старіюча транспортна інфраструктура може призвести до нещасних випадків, якщо вчасно не оновлювати і модернізувати її. Якщо Naviator буде відповідати стандартам, виконуючи завдання з перевірки, він може знизити складність робіт і підвищити безпеку.

Коли аквалангісти оглядають корпуси суден, завжди залишається ризик нещасного випадку, але Naviator може взяти на себе цей ризик.

Є у дронів, однак, один недолік. Дієз каже, що поточна модель буде краще працювати в чистих водах Флориди, але гірше в каламутних водах північного сходу. Для поліпшення його зору можна використовувати акустичну візуалізацію, але це зробить дрон важче.

З моря на повітря і назад

Дієз каже, що Naviator починався як студентський проект, який працював не дуже добре. Потім концепція зазнала технічні удосконалення.

Спочатку вони намагалися помістити надувний круг навколо апарату, який зміг би виводити безпілотник з води, але цей метод працював тільки в спокійних водах. Він міг працювати в невеликих басейнах, але не зміг би витримати практичні польові випробування.

Важка частина полягала в тому, щоб з’ясувати, як переходити з одного середовища в інше. Метод плота міг вивести транспортний засіб на поверхню, але потрібно було запобігти контакту гвинтів з водою. Якщо вони стосуються води, ви втрачаєте контроль і починаєте все спочатку.

Коли система плавучості виявилася ненадійною, команда переосмислила систему гвинтової тяги.

«Замість чотирьох гвинтів зверху тепер у нас чотири зверху і чотири знизу. Це робить дрон стійким і здатним переходити з підводного середовища в повітря», говорить Дієз.

Кілька гвинтів виштовхують пристрій з води. Потім нижня четвірка перестає працювати, що дозволяє верхній четвірці працювати над ватерлінією і набирати вертикальну тягу.

«Один з двох наборів гвинтів завжди буде допомагати з переходом», говорить Дієз.

Тепер його команда хоче збільшити місткість батареї і вантажопідйомність дрона. Однак з цього випливає, що сам дрон має стати більшим. У міру розвитку вони будуть додавати більше датчиків, підвищуючи надійність дрона, простоту експлуатації, систему зв’язку і швидкість.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button