Технології

Для солдатів США створюють “костюм залізної людини”

Модернізуючись для протистояння потенційним загрозам, армія США думає не тільки про танки і ударні вертольоти. Для цього Управління з навчання та доктрини (TRADOC) іде набагато далі, ніж просто створення нових танків або Apache. Американські військові прагнуть оперативно розробляти нові рішення, які дозволять Пентагону збільшити свої можливості.

Більше не має значення рівень відмінностей між арміями. Тепер важлива швидкість інновацій. TRADOC розробило нову стратегію по тому, як у 2025-2040 рр. солдати будуть діяти, боротися і успішно відбивати атаки противників (в числі яких Росія і Китай) в декількох областях – космосі, кіберпросторі, в повітрі, на суші, на морі.

Видання Warrior Maven пише, що армія готується до десятиліття гібридних конфліктів і при цьому тестує і створює прототипи військових екзоскелетів в стилі броні з фільму про “Залізну людину”. Ці “проривні” костюми розроблені, щоб докорінно трансформувати боєві місії, підтримуючи пересування солдатів, виробляючи електроенергію, живлячи системи озброєння і істотно знижуючи вагу амуніції, яку можуть нести солдати на сучасному полі бою.

Нові системи тепер інтегруються в екзоскелети, наприклад шоломи з тепловими датчиками високого дозволу, портативні комп’ютери, різні види бронежилетів і навіть збройові системи об’єднано в ряд екзоскелетів, що робить їх справді схожими на фантастичний концепт з коміксів про Тоні Старка.

Не дивно, що багато з перерахованих вище технологій значною мірою покладаються на компактні джерела живлення. Енергозберігаючі костюми будуть гравцем для солдатів на сучасному полі битви, щоб збільшити бойову здатність, одночасно зменшуючи транспортні витрати на транспорт для завершення місії.

Оскільки армія все більше очікує гібридних воєн в 2025-2040 рр., екзокостюми Залізної людини стають одними з основних інструментів для ураження потенційних ворогів (особливо Китаю) у майбутніх конфліктах.

На поточний момент екзоскелетна тематика стає одним з найбільш динамічно розвиваючих напрямків сервісної робототехніки, розробкою власних екзоскелетних комплексів займаються десятки наукових організацій і промислових підприємств у ряді країн світу, у тому числі США, Японія, Ізраїль, Німеччина, Китай, Франція, Нова Зеландія, Норвегія, Великобританія, Південна Корея, Італія та Росія.

Відсутність компактних і безпечних джерел енергії, брак ефективних силових компонентів і засобів управління значно гальмували розвиток екзоскелетів. Лише до середини 2000-х рр. ідея створення “силового костюма” почала втілюватися в життя. Так, Агентство перспективних дослідницьких проектів оборони США (DARPA) ініціювало розробку екзоскелетів в 2001 р. в рамках програми Exoskeletons for Human Performance Augmentation.

Агентство виділило $50 млн різним учасникам в рамках п’ятирічної програми. В рамках програми була розроблена система Wearable Energetically Autonomous Robot (WEAR) від Sarcos Research з Солт-Лейк-Сіті, штат Юта, в результаті подальшої доробки та модернізації якої був створений повнорозмірний силовий екзоскелет XOS2, представлений оборонним гігантом Raytheon у вересні 2010 р.

Нещодавно армія США почала випробування екзоскелету ONYX, розробленого компанією Lockheed Martin. Він підтримує нижню частину людського тіла і зможе значно полегшити життя солдата під час складних марш-кидків, переходів по гірській місцевості. Американські військові зараз тестують ONYX в умовах, які дуже нагадують рельєф Афганістану. Поки мова не йде про укладення контракту, бо роботи над екзоскелетом ще тривають і поки не ясно, скільки вони будуть коштувати.

ONYX – це електромеханічна система, керована комп’ютером, що оптимально розподіляє навантаження в період підвищеної фізичної активності. Якщо в середньому солдат може вчинити 26 присідань з вагою 84 кг, то за допомогою екзокостюма він легко виконає це вправа 72 рази.

Це не перший досвід Lockheed Martin в даній області: попередня розробка компанії носила назву Human Універсальний Load Carrier і підтримувала все тіло. ONYX охоплює тільки ноги і поперек, що робить цей екзоскелет легше і значно економить заряд батареї. У стандартній комплектації його вистачає на 6-8 годин роботи.

Конструкція щільно прилягає до тіла і зовсім не сковує руху. Вона підходить для будь-яких завдань, а не їх певного переліку, що є серйозним недоліком подібних виробів. Екзоскелет управляється за допомогою штучного інтелекту, що допомагає йому “передбачати” майбутні рухи господаря і діяти в унісон з людиною.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button