Всесвіт

Для вимірювання темної матерії вчені запустять гелеву кулю

Вчені вирішили вимірювати властивості загадкової темної матерії за допомогою телескопа SuperBIT, який буде запущений на повітряній кулі розміром з футбольний стадіон.

Кирило Панов

Проєкт SuperBIT став можливий завдяки новій технології створення аеростатів «надтиску» NASA, яка утримує гелій в кулі протягом декількох місяців, а не днів.

Телескоп на масивній гелієвій повітряній кулі об’ємом 532000 кубічних метрів, що приблизно відповідає обсягу футбольного стадіону, буде запущений в космос у квітні 2022 року через Ванаку (Нова Зеландія). Він повинен допомогти розгадати одну з найскладніших загадок Всесвіту – темну матерію.

В атмосфері куля буде переміщатися по «сезонно стабільним вітрам», подорожуючи навколо Землі й роблячи знімки космосу у високому розширенні. А значить є ймовірність, що ми теж зможемо його побачити. Зроблені фотографії – вже точно.

SuperBIT може знімати барвисті зображення з високою роздільною здатністю за допомогою ультрасучасної камери. Будівництво та експлуатація телескопа обійдеться в 5 мільйонів доларів, що «майже в 1000 разів дешевше, ніж ціна аналогічного космічного супутника», говориться в пресрелізі. Телескоп також допоможе зрозуміти темну матерію – форму матерії, яку люди ніколи не спостерігали безпосередньо. SuperBIT буде досліджувати властивості темної матерії, спостерігаючи, чи сповільнюється вона під час зіткнень з собою ж.

Зйомки будуть вестися вночі, а вдень телескоп буде заряджатися за допомогою сонячних батарей.

«Звичайно, проєкт можна з усіх боків розглядати як заміну” Хаббла “або як те, що виручить, коли” Хаббл “остаточно вийде з ладу. Але навіть якщо “Хаббл” буде завжди, наша місія залишається дуже важливою і строкової », – говорить докторант Мохамед Шаабан з Університету Торонто.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button