Різне

Історія та класифікація пневматичної зброї

Історія розвитку пневматичної зброї

Принцип роботи пневматичної зброї можна зіставити з принципом роботи стародавньої духової зброї. Саме тоді, в далекі часи, племена Америки, Азії, Індонезії використовували для полювання і свого захисту духові трубки.

Перша рушницю, яка була названа пневматичною, з’явилася в 1430 році. Її створив зброяр Гуттер в славному місті Нюрнберг (Німеччина). Ця рушниця працювала за принципом компресії і призначалася для полювання. Саме компресійна пневматика найдавніша, а Німеччина – це батьківщина всієї пневматичної зброї.

Історія та класифікація пневматичної зброї

Звичайно, на цьому все не закінчилося … Багатьом майстрам сподобався принцип роботи пневматичної зброї, і вони почали виробляти свої версії, які були більш вдосконаленими в порівнянні з першою пневматичною гвинтівкою.

З’явилося все більше охочих придбати новий вид зброї. Так, в 1600 році для самого короля Генріха VI було створено спеціальну пневматична гвинтівка зброярем Марель (Німеччина). З цього моменту пневматична зброя почала набувати все більшої популярності. Її замовляли багаті і титуловані люди.

У 1607 році була створена перша газобалонна пневматика в Парижі ( Франція ).
У 1780 році на загальний огляд була представлена двоствольна рушниця, яка з одного ствола стріляла за допомогою порохового заряду, а в іншому – була вмонтована пневматична система (балон зі стисненим повітрям).
У 1790 році винайшли першу пневматичну зброю, яка могла здійснити кілька пострілів підряд і так само працювало за допомогою стиснутого повітря, що знаходиться в балоні (резервуарі).

З 18 -го століття пневматична зброя ставала все більш популярною. А оскільки попит народжує пропозицію, майстри постійно намагалися удосконалити свої зразки пневматики, щоб стати кращим на ринку, що розвивається.

У цей же період, пневматичну зброю стали використовувати не тільки в якості мисливської, але також і бойової.

Популярність пневматики поширилася на всю Європу. Почали створюватися перші зброярські компанії, які спеціалізувалися на виробництві пневматичної зброї. Так, наприклад компанія Gamo розпочала свою роботу в 1880 році з виробництва куль для пневматики, а потім і самої зброї, і до цих пір вже майже 150 років, ця фірма радує своїх покупців гарною якістю своєї продукції.

Технічним проривом у розвитку пневматичної зброї стало 19 – е століття. Компанії, що спеціалізувалися на виробництві пневматики, росли як на дріжджах. Почали проводитися спеціальні змагання зі стрільби з пневматичної зброї. На базі змагань почали створювати клуби стрільців з пневматики, влаштовувати різні ігри. І ось сьогодні на прилавках магазинів можна побачити дуже великий асортимент пневматичної зброї. Зокрема, купити пневматичну гвинтівку можна на http://ligasporta.com.ua/. Пневматика стала доступна для всіх і для кожного, а не тільки для королів.

Класифікація пневматичної зброї за принципом дії

1. Пружинно- поршнева пневматична зброя
Пружинно- поршнева зброя працює за допомогою спеціальної металевої пружини. Коли пружина зводиться, повітря різко стискається, після розжиму пружини – повітря з великою енергією виштовхує кулю з дула. Взвод відбувається шляхом переламування ствола або за допомогою важеля, який зазвичай розміщується під дулом або збоку.

Крім металевої пружини, так само використовується газова пружина. Таку пневматичну зброю називають газово- пружинно – поршневою. Принцип роботи такий же, тільки тут замість металевої пружини пружним елементом виступає газ. Газово – пружинно – поршнева зброя може мати велику дулову енергію і меншу віддачу, тому на таку зброю легше підібрати оптичний приціл. (Лінзи «бояться» великої віддачі і вібрацій).

2. Зброя з попереднім накачуванням РСР
Зброя з попереднім накачуванням, тобто РСР – це пневматична зброя, яка робить постріл за рахунок повітря, стистнутого в спеціальний резервуар під великим тиском. Простіше кажучи: помпа високого тиск накачує повітря в резервуар гвинтівки (тиск 200-300 атмосфер) і з цього резервуара для вильоту кожної пульки випускається рівна порція тиску. РСР зброя буває багатозарядною і однозарядною. Зазвичай однією підкачки вистачає на 50-70 пострілів (залежно від ресурсу зброї). Звичайно, не дуже зручно носити з собою помпу або балон для закачування, але РСР зброя має багато переваг, таких як: немає віддачі, відповідно можна поставити будь приціл; багатозарядна; більш висока потужність; професійність.

3. Газобалонна пневматична зброя
Газобалонна пневматична зброя працює з допомогу газу СО2, який випускається з балона 12 г або 88 р. Принципи роботи такий: голка пробиває балон, газ надходить порціями при кожному пострілі і виштовхує кулю. Зазвичай для пневматичних пістолетів використовуються дванадцятограмові СО2 балончики, які вставляються в рукоять. Для пневматичних гвинтівок потрібні вже балони на 88 г, або ж можна використовувати адаптери під 2 балона 12 г. Газобалонна пневматика зазвичай має невелику дулову енергію, але простота перезарядки – це перевага такої зброї.

4. Компресійна пневматична зброя
Компресійна пневматична зброя працює за принципом утворення компресії. На такій зброї розміщена незнімна ручна помпа, яка нагнітає повітря в резервуар. При пострілі повітря віддає свою енергію пулі. Компресійна пневматика вимагає всього одного закачування повітря для ефективного пострілу. Мультикомпресійну пневматику необхідно накачувати до 10 разів перед кожним пострілом. Такий вид зброї не дуже популярний, хоча може бути дуже потужним. Велика перевага компресійної пневматики – немає необхідності купувати витратні матеріали, типу насоса і балончиків.

Дані види пневматичної зброї одні з найпопулярніших. Існує ще електропневматична зброя, на пневмопатрон та інше. Такі види поки не зустрічаються на прилавках магазинів, тому особливо зупинятися на них не варто. Краще вибирати популярну зброю, так як на неї завжди знайдуться витратні матеріали запчастини та майстерні для ремонту та обслуговування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button