Людина

Людина скоро зможе стати безсмертною?

Вчені планомірно наближаються до того, щоб навчитися продовжувати людське життя, обдуривши закони природи. Багато хто задається питанням: коли ж, нарешті, людина зможе стати по-справжньому безсмертною? Один з найвпливовіших футурологів світу Рей Курцвейл у своєму недавньому інтерв’ю пообіцяв нам, що починаючи з 2029 року наука і медицина дозволять продовжувати людське життя практично необмежено.

ad332bee52962bd970c1a6ab0a9c5afe
Реймонд Курцвейл народився в Нью-Йорку у 1948 році. З самого дитинства він мріяв стати винахідником і подарувати світу нові технології. У 15 років він написав свою першу комп’ютерну програму, в 1970-му році закінчив Массачусетський технологічний інститут, а в 1974-му відкрив власну компанію, що займається технологіями розпізнавання мови. Перспективний бізнес зробив Курцвейла мільйонером, що дозволило винахіднику і далі займатися створенням нових технологій. Всесвітню популярність він здобув завдяки своїм роботам в області футурології, в тому числі своїм обґрунтуванням технологічної сингулярності.

Зараз Рей Курцвейл займає посаду технічного директора Google, продовжує займатися розробками в області штучного інтелекту і час від часу ділиться з журналістами своїм баченням недалекого майбутнього людства. Наприклад, у своєму недавньому інтерв’ю журналу Playboy (так, так, той самий, з зайчиком) Курцвейл сказав, що до 2020 року людство почне активно застосовувати нанороботів у медицині. Ці крихітні механізми зможуть замінити людині його вроджену імунну систему, тим самим ефективно протистоячи всім можливим захворюванням і патогенам. За словами Курцвейла, все це буде нагадувати ситуацію з комп’ютерними антивірусами, коли людина зможе завантажити з Інтернету апдейт для своєї імунної системи і не переживати з приводу виникнення нового штаму небезпечного вірусу.

За словами футуролога, вже до 2029 року медицина досягне того рівня, коли людям не потрібно буде хвилюватися про тривалість свого життя. Раніше Курцвейл заявляв, що безсмертя буде досягнуто лише в 2030-х роках, але тепер вирішив зрушити дату ближче до сьогоднішнього дня. Що ж, дуже хочеться вірити, що вчений правий і людству справді вдасться так сильно розвинути свою науку в найближчі десятиліття.

Зрозуміло, безсмертя викликає чимало питань, у тому числі про перенаселення планети і брак продовольства. Та й багато вчених до заяв футуролога ставляться досить скептично, вважаючи їх надто оптимістичними. Крім того, Курцвейл вже неодноразово помилявся у своїх прогнозах, так що залишається лише чекати і вірити в світле майбутнє.

Кнопка «Наверх»
Закрыть