Головна / Людина / Психологи пояснили, як багаті люди шукають собі пару

Психологи пояснили, як багаті люди шукають собі пару

Американські вчені з’ясували, у чому принципова різниця між багатими чоловіками і жінками. Згідно з дослідженнями співробітників Чепменського університету (Каліфорнія), заможні чоловіки в супутниці життя воліють вибирати струнких і красивих жінок, а для бізнес-вумен важливий фінансовий стан потенційних партнерів.

Дослідження проводилося шляхом масового онлайн-анкетування, повідомляє New York Post. Вчені отримали дані від 28 тисяч чоловіків і жінок у віці 18-75 років. Питання в анкеті, в основному, стосувалися якостей, якими повинен володіти їх потенційний супутник життя.

Як зізнається один з авторів дослідження, професор психології здоров’я Девід Фредерік, відмінності в перевагах чоловіків і жінок його просто вразили. Виходячи з даних опитування, жінки категорично не хочуть бачити поруч із собою менш успішних чоловіків. 61% опитаних запевняють, що створять сім’ю тільки з тим чоловіком, який заробляє більше грошей, ніж вони самі. При цьому 46% респонденток були трохи більш гуманні — «погодилися» на рівний шлюб.

Що стосується чоловіків, то лише 24% опитаних переконані, що жінка повинна заробляти стільки ж, скільки і чоловік. Але при цьому рівно третина чоловіків дотримуються думки, що дружина повинна заробляти більше від чоловіка.

Більш одностайні чоловіка щодо зовнішності своєї другої половинки. Більше 80% головним критерієм назвали струнку фігуру. Для жінок зовнішні критерії виявилися не так важливі — лише 58% з них вважають гармонійне тіло важливим фактором при виборі супутника життя.

Учені, що проводили дослідження, пояснюють такі результати з позиції психології. На підсвідомому рівні чоловік вибирає струнку жінку, так як асоціює її зі здоров’ям і високими шансами на продовження свого роду. Жінки, навпаки, дбають про добробут сім’ї, про здібності чоловіки забезпечити сімейне вогнище усім необхідним.

Цікавий ще один нюанс опитування. Чим старшим був респондент, тим менш важливу роль для нього відіграла фінансова складова шлюбу. Цю тенденцію психологи пояснюють прагненням літніх людей до емоційної близькості і підтримки. Тоді як всі думки молоді зайняті кар’єрою.

В цілому результати дослідження нічого нового про психологію чоловіків і жінок не сказали. До таких же висновків століттями приходять філософи, письменники, державні діячі. Але ніхто з них ще не підтверджував свої тези онлайн-тестуванням тисяч людей, так що дослідження каліфорнійських вчених не пропадуть марно.