Людина

До 2030 році 60% всіх літніх людей у світі буде проживати в Азії

Це відкриє нові можливості для бізнесу в сфері охорони здоров’я, але Китаю та іншим азіатським країнам потрібно буде придумати, як вирішити проблему з нестачею робочої сили. Можливо, порятунком стануть мігранти, повідомляє Nikkei Asian Review.

За прогнозами Deloitte, до 2030 року близько 60% всіх людей старше 65 років буде проживати в Азії. Це викличе цілий ряд економічних і демографічних проблем в регіоні. До цього часу людей старше 65 років у Азії буде більше, ніж населення Європи і Америки, разом узятих. Найважча ноша дістанеться Китаю: там вже нині проживає понад 150 мільйонів літніх людей. А до 2050 року кількість працівників у віці від 15 до 64 років впаде з 70% до 60%. Літніх людей, навпаки, стане набагато більше — тривалість життя зростає з кожним роком. Таким чином, населення Китаю постаріє раніше, ніж країна по-справжньому розбагатіє.

Таким сферам бізнесу, як охорона здоров’я, це піде тільки на користь. Медичний туризм уже досить популярний в регіоні. Але для азіатської економіки в цілому демографічний виклик повинен стати «дзвінком до пробудження». У звіті Deloitte говориться, що темпи старіння будуть перешкоджати економічному зростанню в регіоні, якщо терміново не вжити серйозних заходів. Зокрема, потрібно почати працювати над збільшенням продуктивності праці та залученням жінок до активної трудової діяльності. Інакше економіка Китаю впаде на 4,2% в наступну декаду.

Інші країни Азії зіткнуться з тією ж проблемою. Зокрема, у Таїланді, Гонконзі, Тайвані, Сінгапурі та Південній Кореї дуже висока тривалість життя і низький рівень народжуваності. Демографічна загроза може змусити економіку Сінгапуру просісти на 8,4% у найближчі 10 років, а економіку Таїланду — на 4,4%.

Зате Індія, навпаки, може стати лідером по переважанню робочої сили. Кількість працівників зросте з 885 млн осіб до 1,12 млрд до 2050 року. «І ці працівники будуть набагато більш освічені і професійні, ніж нинішні. Нове покоління виведе економіку країни на принципово інший рівень», — заявив експерт з економіки Індії Deloitte Аніс Чакраварті.

Отже, вирішенням демографічних проблем Китаю та інших країн азіатського регіону може стати залучення мігрантів. Їм потрібно буде створити гідні умови праці і ретельно опрацювати питання законодавства.

Проте, все не так похмуро. Робочі місця в такій кількості можуть виявитися незатребуваними у зв’язку з автоматизацією виробництва і переходом на цифрові технології. Японія вже зараз є одним з лідерів по впровадженню промислових роботів, поряд з Китаєм і Південною Кореєю. Експерти вважають, що саме масове впровадження робототехніки пом’якшить для розвинених країн регіону наслідки демографічної кризи.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button