Людина

Генетичне сміття може викликати розвиток раку

Як заявили генетики, псевдогени – структури, подібні за будовою з генами, але які втратили здатність кодувати білок, – можуть негативно впливати на організм, провокуючи розвиток раку. Детальніше з результатами дослідження можна ознайомитися в науковому журналі Cell.

05-04-15-foto-600x411-1

Псевдогени являють собою ділянки ДНК, які подібні на звичайні функціональні гени. Але вони не можуть кодувати білок і втратили здатність експресії через мутації. Фахівці припустили, що псевдогени – це своєрідне генетичне сміття, яке не несе ніякого функціонального навантаження.

Читайте також: Навколишнє середовище впливає на імунітет сильніше, ніж гени

Однак остання робота генетиків продемонструвала, що псевдогени здатні грати дуже важливу роль в організмі, хоча і негативну. Випробування за участю мишей довели, що підвищені концентрації псевдогена BRAF в ДНК тварин мало вплив на сигнальні шляхи МАРК, які контролюють транскрипцію генів і метаболізм, а також багато інших процесів, і як наслідок цього викликало розвиток злоякісної пухлини важкої форми, схожу на лімфому.

Генетики заявляють, що дослідникам треба більше уваги приділяти вивченню псевдогенов і їх впливу на організм людини, оскільки сьогодні робота в цьому напрямку майже не ведеться.

Натхнення: megamedportal.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button