Екологія

90% населення світу дихає сильно забрудненим повітрям

У новому дослідженні про забруднення повітря підкреслюється негативний вплив небезпечних забруднювачів на здоров’я людини і неспівмірний тягар низької якості повітря в Азії та Африці.

Доповідь про стан повітря в 2019 році (SOGA) є результатом співпраці між Інститутом впливу на здоров’я та Інститутом здоров’я.

Щорічна доповідь покликана надати громадськості всеосяжний огляд найбільш актуальної інформації про якість повітря та його впливу на стан здоров’я для жителів різних країн світу. У доповіді за 2019 рік вперше враховується вплив забруднення повітря на очікувану тривалість життя.

Розуміння того, як забруднення повітря впливає на здоров’я та добробут людини, має життєво важливе значення, особливо в світлі того, що Всесвітня організація охорони здоров’я нещодавно виявила, що 90 відсотків населення світу дихає сильно забрудненим повітрям.

«Зростальна кількість хвороб, викликаних забрудненням повітря, відноситься до числа основних проблем, що стоять перед національними урядами і посадовими особами в області охорони здоров’я, з далекосяжними наслідками для національної економіки і добробуту людей», — йдеться в доповіді.

Дослідження показали, що забруднення повітря скорочує тривалість життя і збільшує ризик серцево-судинних захворювань.

Діти найбільш схильні до небезпечного для життя впливу забруднення повітря і в доповіді було встановлено, що погана якість повітря може скоротити їх тривалість життя на 20 місяців. У Південній Азії забруднення повітря скорочує тривалість життя дітей на 30 місяців.

Однією з найбільш суттєвих проблем, пов’язаних з забрудненням повітря, є високий рівень твердих частинок діаметром менше 2,5 мікрометрів.

«Основні джерела твердих частинок в Індії включають побутове спалювання твердого палива — пил від будівництва, доріг та іншої діяльності, промислове спалювання вугілля на електростанціях, виробництво цегли, транспорт і дизельне обладнання», — йдеться в доповіді.

В африканських країнах забруднення повітря скорочує середню тривалість життя на два роки.

Забруднення повітря в деяких країнах є настільки розповсюдженою та токсичною проблемою, що уряди вдаються до крайніх заходів, таких як створення штучних хмар, щоб викликати дощ.

Кнопка «Наверх»