Здоров'я

Вчені розкрили секрет довголіття

Вчених завжди цікавило питання, чому деякі люди живуть до глибокої старості, в той час як інші помирають рано. Секретом довголіття людей, які дожили до 90 років і довше, є гарне харчування, регулярна фізична активність, відмова від куріння, оптимізм і хороші сімейні стосунки, повідомляють вчені з Королівського університету в Белфасті. Щоб прийти до таких висновків, фахівці провели ряд досліджень, які дозволили їм розкрити секрети довголіття.

160854bc0c44d46cf17aaf4c68e8803b

Існує багато причин, чому деякі люди живуть довше інших, і гени тут грають не останню роль. Хоча гени передаються людині від батьків, експерти вважають, що на них також впливає спосіб життя. Зокрема, харчування, фізична активність і стрес можуть змінити функціонування генів, впливаючи на наше здоров’я й тривалість життя. Вивчення цього процесу називається епігенетикою.

В серії досліджень довгожителів у віці від 90 до 99 років з міцним здоров’ям було встановлено, що ці люди мали менше генів, пов’язаних з розвитком серцево-судинних захворювань, і більше генів, які, можливо, допомогли покращити імунітет. Вплив генів на тривалість життя незаперечний, але вивчені довгожителі також розповіли і про інші, не менш важливі, чинники, які, як вони вважали, допомагали їм жити довгим і здоровим життям.

Перш за все, всі люди в дослідженні говорили про важливість підтримання розумової та фізичної активності. За словами вчених, регулярні фізичні вправи змінють наш епігеном, активуючи гени, які покращують функцію м’язів. Фізичні вправи захищають від старіння не тільки наші м’язи, але і наш мозок, при цьому тут діє принцип «чим більше, тим краще».

Читайте також: 

Багато з людей у дослідженні також відзначили важливість правильного харчування для довголіття. Фахівці вже давно представили докази того, що фрукти і овочі можуть зменшити кількість канцерогенних генів, захищаючи від розвитку раку шляхом зміни епігенетичних маркерів. Крім того, довгожителі рідко палили, ставилися до всього з оптимізмом, ніколи не піддавалися меланхолії і мали хороші сімейні стосунки. Готовність справлятися з труднощами була ще одним фактором довголіття, який учені спостерігали в дослідженні.

Таким чином, здорове старіння – це дещо більше, ніж відсутність хвороб і здатність жити самостійно, кажуть експерти. Для довголіття також важливі оптимістичний настрій, весела вдача і підтримання соціальної активності. Друзі і сім’я є важливими факторами в процесі старіння, допомагають поліпшити психічний здоров’я, знизити ризик передчасної смерті і впоратися зі стресовими подіями у житті.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button