Технології

Військові роботи будуть охороняти правопорядок на Чемпіонаті світу з футболу 2014 в Бразилії

Навіть люди, які не є футбольними вболівальниками, знають, що хуліганство і агресія можуть моментально перетворити мирний футбольний матч на справжнє поле бою, повного безладу, поранень, нанесених різними предметами, і навіть смерті. Для того, щоб забезпечити дотримання правопорядку на Чемпіонаті світу з футболу, який проходитиме в 2014 році в Бразилії, співробітники ФІФА вирішили залучити до цієї справи високі технології, “завербувавши” військових роботів як співробітників служби безпеки.

Відома американська робототехнічна компанія iRobot недавно оголосила про те, що готуються до відправки у Бразилію 30 роботів PackBot, які успішно використовувалися військовими при проведенні операцій в Іраку, Афганістані і при ліквідації наслідків аварії на японській атомній електростанції Фукусіма. Такі зміни проводяться в рамках контракту компанії iRobot з урядом Бразилії на суму 7.2 мільйона доларів, який включає не тільки поставку самих роботів, а й обслуговування, постачання необхідних запчастин та додаткового обладнання. Вартість кожного робота PackBot становить від 100 до 200 тисяч доларів залежно від комплектації і можливостей останнього.

Кожен з роботів PackBot 510 обладнаний камерою і маніпулятором. Управління роботом здійснюється дистанційно, дозволяючи оператору, перебуваючи в безпечному місці, досліджувати підозрілі об’єкти і проводити розвідку в середовищі, яке таїть потенційну небезпеку для людей. Під час проведення чемпіонату роботи PackBot працюватимуть спільно зі солдатами і співробітниками поліції, які займатимуться патрулюванням в 12 бразильських містах, в яких проводитимуться матчі чемпіонату.

Крім невеликої армії військових роботів бразильська поліція використовуватиме ще багато інших високотехнологічних пристроїв і пристосувань. Офіцери поліції будуть носити спеціальні окуляри з вбудованою в них камерою, система управління яких буде в змозі захоплювати до 400 зображень облич людей і зберегти ці зображення з прив’язкою їх за місцем і часом в спеціальній базі, яка, за попередніми оцінками, буде нараховувати близько 13 мільйонів таких записів.

Всі перераховані вище зусилля направлені на те, щоб “зробити найбезпечніше і захищене спортивне змагання в історії”. Для реалізації цього Бразилія інвестує близько 900 мільйонів доларів в поліцію, в служби безпеки та інші організації, покликані забезпечити правопорядок під час Чемпіонату світу з футболу 2014 року. Крім придбання високотехнологічних технічних засобів та додаткових вертольотів, уряд Бразилії вже придбав чотири безпілотних літальних апарати ізраїльського виробництва, які будуть додаткову забезпечувати безпеку під час проведення Конфедерації ФІФА, яка відбудеться в червні місяці.

[youtube]oZqJwdThKI0[/youtube]

Натхнення: www.dailytechinfo.org/robots


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button