Головна / Різні цікавинки / Лапароскопічна хірургія

Лапароскопічна хірургія

foto_cikavosti_27.08.2014-02_resizedПро лапароскопію сьогодні говорять всюди, її широко застосовують в різних областях медицини, як для лікування, так і для діагностики різних захворювань, пов’язаних з онкологією і не тільки. Давайте більш детально розберемо цю методику лікування і дізнаємося її сильні сторони.

Звичайно ж, ключовою позитивною якістю лапароскопії є її безпека. Коли операція виконується традиційним способом, є великий ризик травмування пацієнта, адже хірургу потрібно робити великий розріз (10 і більше сантиметрів), щоб дістатися до оперованої зони. Лапароскопія проводиться в більш обережному режимі, хірург робить 3-4 невеликі надрізи довжиною від 0,5 до 2 сантиметрів.

У вас, можливо, виникає питання: як можна провести резекцию желудка або матки через такі маленькі розрізи? Тут немає ніяких хитрощей, і так, це можливо. Всі основні маніпуляції здійснюються через троакари (порожнисті металеві трубки). Вони водяться через розрізи в тіло пацієнта і по них в оперовану ділянку опускаються хірургічні інструменти.

Ви можете сказати: але ж традиційна хірургія більш точна, адже хірург бачить все своїми власними очима. Так, бачить, але наш зір не ідеальний. Було б це так, нам би не були потрібні мікроскопи. На кінцях лапароскопічних інструментів знаходяться відеокамери з ліхтариками. Вони можуть знімати відео в HD дозволі і передавати його на монітор. Звідси випливає ще одна сильна сторона лапароскопії. На екрані, в збільшеному режимі, лікар може спостерігати за ходом операції, що проводиться, причому зона оперування НЕ буде залита кров’ю від великого надрізу, тому що його немає, а значить видимість буде в рази покращена. Ось чому лапароскопія вважається найбільш точним і безпечним методом хірургічного втручання.

Ще однією позитивною якістю лапароскопії вважається те, що після неї не залишаються великі і некрасиві шрами. Єдине нагадування про проведену операцію — це 3-4 рубця, які з часом розсмоктуються і робляться абсолютно непомітними.

Где проводится лапароскопия? Київ — тут ви можете лікуватися за допомогою цієї сучасної методики в медичному центрі ЛIСОД. У нашій клініці вам нададуть кваліфіковану допомогу, проведуть бесіду і ретельне обстеження. Наша спеціалізація — лапароскопія. Ми готові надати висококваліфіковану консультацію, професійно провести операцію і забезпечити найбільш ретельний догляд за нашими пацієнтами.