Наука

Психологи виявили, що по всьому світу жінки читають по очах краще за чоловіків

Вловити настрій іншої людини, дивлячись на її очі, досить непросто. Але результати тестів, проведених в 57 країнах, показали, що в середньому жінки справляються з цим завданням краще чоловіків. Дослідження опубліковано в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Соціальна взаємодія та спілкування людини включають вміння ставити себе на місце інших людей, щоб представляти думки та почуття іншої людини. Психологи називають це “теорією розуму” або “когнітивною емпатією”.

Протягом десятиліть дослідники вивчали розвиток “теорії розуму” від дитинства до старості. Найбільш широке поширення набув відносно простий тест “читання по очах”, в якому учасників просять вибрати, яке слово найкраще описує стан людини на знімку (про що вона думає, переживає, що відчуває), якщо сфотографована виключно область очей.

Багато досліджень показали, що в середньому жінки в тестах «теорії розуму» набирають вищі бали, ніж чоловіки. Однак до цього часу всі дослідження на цю тему охоплювали лише порівняно невеликі вибірки, без особливої різноманітності з точки зору географії, культури та віку.

Щоб усунути цей недолік, міжнародна група вчених із США, Великобританії, Ізраїлю та Італії об’єднала великі вибірки з різних онлайн-платформ для аналізу даних 305 726 учасників у 57 країнах. Це дозволило оцінити емпатію у чоловіків і жінок різного віку (від 16 до 70 років), які проживають в різних країнах і належать до різних культур.

Результати показали, що по всьому світу і в будь-якому віці жінки в тесті «читання по очах» в середньому набрали значно більше балів, ніж чоловіки (в 36 країнах), або стільки ж (в 21 країні). Важливо відзначити, що не було жодної країни, де чоловіки в середньому отримали значно більше балів, ніж жінки.

За словами вчених, тепер ми можемо з упевненістю стверджувати, що жінки по всьому світу в середньому більш емпатичні, ніж чоловіки. Але вони також підкреслюють, що результати роботи нічого не говорять про розумові здібності учасників, оскільки вміння читати по очах визначається скоріше біологічними і соціальними факторами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button