Екологія

Дослідження: забруднення повітря веде до підвищення споживання електрики

Дослідники помітили, що між рівнем забруднення повітря і зростанням енергоспоживання є прямий зв’язок. В першу чергу це стосується найбідніших верств населення.

Image by Pixabay

Високі рівні забруднення повітря змушують людей споживати більше електрики. В результаті цей процес призводить до ще більших екологічних проблем, оскільки збільшуються викиди парникових газів. Про це повідомила команда вчених з Кардіффського університету.

Згідно з їхнім дослідженням, наслідки цього більшою мірою проявляються в сім’ях з низькими доходами і в сім’ях, що належать до етнічних меншин.

Науковий текст повністю можна прочитати в журналі Nature Energy, для дослідження вчені проаналізували енергоспоживання понад 4 тис. житлових і 17 тис. комерційних будівель в місті Фінікс, штат Арізона. Їх дані охоплювали період з 2013 по 2018 рік.

Місто Фенікс має найвищий рівень забруднення повітря в Сполучених Штатах, при цьому забруднення відбувається як з природних джерел (наприклад, пилові бурі), так і в результаті діяльності людини (наприклад, в області виробництва енергії і транспорту).

Дані про споживання енергії будівель в Феніксі зіставили з рівнем забруднення повітря в цьому районі, що дозволило дослідникам визначити, як по-різному реагують на забруднення повітря домогосподарства з різним рівнем доходу або ті, які належать до різних етнічних груп.

Результати показали, що вищий рівень забруднення був пов’язаний з більшим споживанням електроенергії в житлових будинках, причому зростання споживання відбувався в основному в денний час. Більш високі рівні забруднення також привели до високого споживання електроенергії в комерційних будівлях в сфері роздрібної торгівлі і відпочинку.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button