Людина

Секрет вдалого шлюбу криється в генах людини

Вчені встановили, що відмінності у специфічних генах, пов’язаних з виробленням окситоцину, впливають на якість шлюбу. Фахівці прийшли до такого висновку після вивчення генів 178 подружніх пар.

На думку дослідників, якщо хоча б один із партнерів є носієм якого-небудь варіанта гена OXTR, пов’язаного з синтезом «гормону довіри», то подружжя задоволені сімейним життям.

Вчені з Єльської школи громадського здоров’я (США) з’ясували, що секрет вдалого шлюбу ховається в певному варіанті ген окситоцинового рецептора (OXTR).

Дослідників цікавило, як ті чи інші різновиди гена OXTR, пов’язаного з синтезом окситоцину — «гормону довіри», впливають на якість подружніх відносин.

Відомо, що окситоцин управляє соціальною і емоційною поведінкою людини. При цьому його висока концентрація у плазмі крові сприяє формуванню материнських почуттів, прихильності та довіри до людей.

Вчені провели дослідження, в якому взяли участь 178 пар у віці від 37 до 90 років. Кожен опитаний вказав в анкеті, наскільки він відчуває себе захищеним, коли знаходиться поруч зі своїм партнером, і чи задоволений він своїм шлюбом. Крім того, дослідники взяли у подружжя проби слини, щоб визначити, який варіант гена OXTR вони несуть.

Фахівці прийшли до висновку, що якщо хоча б один із партнерів є носієм GG-генотипу — певного варіанту гена OXTR, то подружжя  в більшій мірі відчувають себе захищеними і в цілому задоволені своїм шлюбом. Вчені також з’ясували, що носії GG-генотипу дуже рідко відчувають тривожну прихильність до партнера. Такої поведінки, за словами дослідників, супроводжують низька самооцінка і необхідність схвалення всіх дій.

«Результати проведеного дослідження показали, що на наші почуття до чоловіка або дружини впливає не тільки спільно пережите. Поведінка людей, які перебувають у шлюбі, також залежить від їхньої генетичної схильності», — сказала автор дослідження Джоан Монін.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button