Екологія

Дослідження CU Boulder: пустелі руйнують озоновий шар

Автори нового дослідження з’ясували, що йод з пилу пустелі може викликати хімічні реакції, які руйнують озоновий шар.

Image by Patou Ricard from Pixabay

Автори нової роботи заявили, що їх відкриття впливає не тільки для якості повітря, але на клімат — хімія йоду може змусити парникові гази затримуватися в атмосфері довше.

“Наше розуміння йодного циклу є неповним. Є наземні джерела і процеси, про які ми не підозрювали, але які ми повинні тепер вивчити,” – говорить Райнер Волкамер, голова дослідницької групи

Дослідники раніше помітили, що в запилених шарах повітря низький вміст озону. Вважалося, що причина в процесі, який відбувається на поверхні пилових частинок, через який відбувається поглинання озону. Але лабораторні експерименти цього не підтвердили.

Автори нового дослідження об’єднали результати попередніх досліджень і з’ясували, що в місцях, де пил пустелі містив значні рівні йоду, там ця речовина швидко перетворювалася в газоподібну форму, а озон падав до дуже низького рівня. Таке зустрічається в пустелях Атакама і Сечура в Чилі і Перу.

Як відзначили дослідники, що це дуже цінне відкриття, оскільки якщо на низьких рівнях озон шкодить людям, то в більш високих шарах атмосфери він утворює той самий озоновий шар, який захищає нас від сонячної радіації.

Тепер, коли зрозуміло вплив йоду на озон, дуже важливо «не додавати його в стратосферу», підкреслив Волкамер.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments