Людина

Дослідження: населення Китаю скоротиться до 2050 року в два рази

Сіаньський університет фінансів та економіки провів власне дослідження про демографічну ситуацію в Китаї. Вчені вважають, що найближчі 30 років стануть найскладнішими для Піднебесної: населення країни стрімко старіє, а народжуваність знижується. Про це пише South China Morning Post.

Люди, згідно з опитуваннями, все менше хочуть створювати великі сім’ї або взагалі заводити дітей. На думку експертів, такі суспільні настрої — серйозний виклик для статусу Китаю як глобальної наддержави. Однак є й ті, хто вважає, що дослідження китайського ВНЗ містить неабияку кількість припущень.

Щоб заохотити пари створювати великі сім’ї, уряд Китаю нещодавно розширив свою політику щодо сімей з двома дітьми, тепер їм дозволяють завести трьох. Але дослідники, що стоять за новим дослідженням, виявили, що основними перешкодами, що перешкоджають парам створювати великі сім’ї, мабуть, скоріше є економічні проблеми й відсутність систем соціальної підтримки, ніж держава, яка говорить їм «ні».

“Люди не наважуються заводити дітей через зростаючий економічний тиск — написали дослідники у своїй статті. – Існує також гостра нестача допоміжних послуг з дітородіння та догляду».

Уряд Китаю також намагався зробити житло та освіту більш доступними, але дослідники кажуть, що нових заходів недостатньо.

Тим часом нові дані перепису, які, на думку SCMP, ймовірно, є найбільш точними в історії завдяки новій методології та практиці перехресних посилань, говорять, що зараз діти складають всього 17% населення Китаю, а люди старше 60 років становлять 18%.

Дослідники кажуть, що це перший випадок у відомій історії, коли старша група чисельно перевершувала молодшу через зниження кількості нових народжень, яке, згідно з усіма доступними даними, продовжує знижуватися.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button