Людина

Дослідження: комп’ютери не сприяють покращенню рівня освіти в школах

Виділення значних коштів на придбання шкільних комп’ютерів і впровадження нових технологій у навчання не підвищує успішність учнів, йдеться у висновках глобального дослідження Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).

За оцінками аналітиків, часте використання комп’ютерів у школах з великою часткою ймовірності погіршує рівень успішності учнів.

У доповіді Організації економічного співробітництва і розвитку розглядається вплив освітніх технологій у школах на результати в таких міжнародних тестуваннях, як тестування за програмою Pisa, що проходило в більш ніж 70 країнах, і на результати тестів для визначення комп’ютерних навичок.

Це говорить про те, в системах освіти, де вкладаються значні кошти на впровадження інформаційних і комунікаційних технологій, не спостерігається помітного поліпшення», судячи з результатів тестування Pisa з читання, математики та науки.

«Якщо ви подивитеся на такі ефективні системи освіти, як у Східній Азії, то там дуже обережно ставляться до використання технологій для навчання», — говорить директор з освіти ОЕСР Андреас Шлейхер.

«Ті студенти, які постійно використовують планшети і комп’ютери, як правило, демонструють гірші результати порівняно з тими, хто користується ними в міру».

Середній час користування Інтернетом в школах в хвилинах

Перші 5 країн

Останні 5 країн

У доповіді зазначається:

  • Низька успішність учнів, які постійно користуються комп’ютерами у школі
  • Учні, які помірно використовують комп’ютери в школі, наприклад, один або два рази на тиждень, мають «дещо кращі результати в навчанні», ніж ті, хто досить рідко користуються комп’ютером
  • Результати показують «відсутність помітних покращень» у читанні, математиці або науці в країнах, які вклали великі інвестиції у сферу інформаційних технологій
  • Такі високоефективні освітні системи, як у Південній Кореї і в Шанхаї, відрізняються більш низьким рівнем використання комп’ютерної техніки в школах
  • Сінгапур, де помірно використовуються комп’ютерні технології в шкільному навчанні, займає провідну позицію в світі за рівнем комп’ютерних навичок

Дослідження показує, що «немає жодної країни, де часте використання інтернету в школах більшістю учнів сприяло поліпшенню успішності».

Серед семи країн з найвищим рівнем використання Інтернету в школах в трьох було виявлено «значне погіршення результатів з читання – в Австралії, Новій Зеландії та Швеції, а в Іспанії, Норвегії і Данії ці показники застигли на одному рівні — без жодних ознак видимих поліпшень.

Країни і міста з найнижчим рівнем використання Інтернету в школах — Південна Корея, Шанхай, Гонконг і Японія – продемонстрували найкращі результати в міжнародних тестуваннях.

Натхнення: gearmix.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button