Людина

Медики розповіли, як поширюються мікроби при чханні

Американським науковцям вдалося визначити, яким чином мікроби поширюються під час чхання. Даними відомостями поділилися західні інформаційні агентства, роблячи посилання на представників прес-служби Массачусетського технологічного інституту.

Професорами було проведено велику кількість дослідів, щоб отримати якомога більше інформації про поширення бактерій, коли людина чхає. Щоб провести таке дослідження, їм довелося вдатися до допомоги спеціальної мікрокамери. Експерти встановили девайси в носовій порожнині двадцяти учасників експерименту.

Фахівці спочатку підібрали половину піддослідних з респіраторно-вірусним захворюванням. Під час експерименту кожна людина повинна була чхнути. При цьому фізіологічному процесі камери, що знаходяться в носі фіксували стан слизової оболонки.

Результатом цього стало те, що деяка кількість бактерій респіраторно-вірусних захворювань, в момент самої хвороби, частково розкидані по носовій порожнині. Внаслідок цього їм під силу передаватися з мокротами, що виходять з носа в момент чхання. Як виявилося, бактерії мають властивість дратувати слизову людину так сильно, що вона легко піддається різним оточуючим вірусів. Медичні працівники радять у разі захворювання вдаватися до антибіотиків і антисептиків для носа, попередньо проконсультувавшись з лікарем.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button