Технології

Душ із замкнутим водообігом заощадить багато води і грошей

Шведська компанія Orbital Systems представила «душ майбутнього» – систему із замкнутим водообігом, що заощаджує до 90% води і до 80% енергії, які витрачаються для звичайного душу. Система OrbSys схожа на ту, яка використовується в космосі космонавтами, і полягає в багаторазовій переробці використаної води.

OrbSys

Замість того, щоб зливатися в каналізацію, використана вода потрапляє в запатентовану систему фільтрації. Як конкретно очищається вода, є секретом фірми. Відомо тільки, що перероблена вода чистіша за ту, яка надходить по трубах централізованого водопостачання – OrbSys прибирає більш 99,9% забруднюючих речовин.

Система очищення працює одночасно з подачею води і здатна очищати до 24 літрів води за хвилину (витрата в звичайних душах складає в середньому 15 літрів на хвилину). Після прийому душу вода зливається в каналізацію – очищення використаної води здійснюється тільки під час миття. Очищена вода не охолоджується, а значить, додатково гріти воду не потрібно.

На офіційному сайті сказано, що OrbSys окупиться за 2 роки, і душ дозволить економити до 1000 доларів на людину в рік. Важко уявити, щоб миття одного члена сім’ї обходилася в 1000 доларів, та й не кожна сім’я з 3-4 осіб платить стільки, проте легко припустити, що вартість OrbSys перевалить за 5000 доларів.

Натхнення: iscience.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button