Земля

Виявлено свідоцтва епідемії коронавірусу в Азії 20 тисяч років тому

Це випливає з дослідження міжнародної команди вчених, що вивчала людський геном. Спалах захворювання стався понад 20 тисяч років тому в Східно-Азіатському регіоні.

Image by Alexandra_Koch from Pixabay

Робота опублікована в журналі Current Biology. За останні 20 років в світі відбулися три серйозні спалахи коронавірусної інфекції: в Китаї в 2002 році, вона забрала життя понад 800 осіб, на Близькому Сході, де постраждали понад 850 осіб, і пандемія Covid-19, від якої загинули вже 3,9 мільйона людина.

Однак дослідження вчених з університетів Аризони, Каліфорнійського, Аделаїди (США), а також інших вузів показало, що спалах подібної інфекції траплялася і понад 20 тисяч років тому.

У своїй роботі вчені досліджували дані 1000 Genomes Project – найбільшого загальнодоступного каталогу загальних генетичних варіацій людини – і проаналізували зміни в наших генах, що кодують взаємодіючі білки SARS-CoV-2.

Їм вдалося з’ясувати, що спалах коронавірусної інфекції стався в Східній Азії – на території нинішніх Китаю, Монголії, Північної і Південної Кореї, а також Тайваню. Під час епідемії варіанти генів помінялися: природний відбір йшов на користь генів, що ведуть до менш важкого перебігу захворювання.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button