Технології

Ілон Маск вирішив сам побудувати Hyperloop

Глава Tesla і SpaceX самостійно займеться технічним втіленням своєї ідеї — системи вакуумних поїздів Hyperloop. Про це виданню Bloomberg повідомили джерела, знайомі з планами підприємця. Ілон Маск вже отримав усний дозвіл на будівництво лінії швидкісних поїздів між Нью-Йорком і Вашингтоном.

Підприємець Ілон Маск представив концепцію вакуумної транспортної системи Hyperloop в 2013 році. Тоді спільно з інженерами з космічної компанії SpaceX, яка належить йому, він описав основні характеристики майбутньої транспортної мережі і довів життєздатність своєї ідеї. Самостійно реалізовувати проект Маск спочатку не планував — він заявив, що дуже зайнятий в SpaceX і Tesla. Фактично Ілон Маск подарував концепцію Hyperloop світовій бізнес-спільноти. У результаті в США та інших країнах запустили кілька стартапів, що втілюють амбітну ідею в життя. Маск при цьому неодноразово наголошував, що не має до цих проектів ніякого відношення і не бере участь у розробці Hyperloop.

Але, як повідомляє Bloomberg, плани підприємця помінялися. Ще в липні у своєму мікроблозі в Twitter Маск оголосив про отримання усної згоди влади на будівництво лінії Hyperloop між Вашингтоном і Нью-Йорком. Стартапи, які розробляють вакуумні поїзди, сподівалися, що Маск призначить когось з них підрядником для будівництва ключової інфраструктури майбутнього тунелю. Але, мабуть, вони помилилися.

Як повідомляють джерела, знайомі з планами Ілона Маска, делегувати технічне втілення ідеї підприємець цього разу не буде. Він самостійно займеться розробкою мережі вакуумних поїздів. Більше того, саме йому належить товарний знак Hyperloop, тому є ймовірність, що іншим компаніям доведеться відмовитися від використання терміна. На ринку існує як мінімум два стартапу з Hyperloop в назві — Hyperloop One і Hyperloop Transportation Technologies. Обидві компанії подавали заявку на реєстрацію товарного знака, але до того часу Маск уже випередив їх.

Компанії Маска SpaceX також належить аккаунт @Hyperloop в Twitter і домен Hyperloop.com. На обох майданчиках публікуються новини про студентські конкурси з розробки прототипів різних компонентів мережі вакуумних поїздів. Чергові змагання молодих інженерів повинні відбутися до кінця цього місяця. «Ми зацікавлені в прискореній розробці функціонального прототипу Hyperloop. Але ми не займаємося розробкою комерційної системи Hyperloop», — повідомлялося в публікації Hyperloop.com. Яскравим підтвердженням намірів Маска є те, що тепер цей текст з сайту зник.

Ідея будівництва Hyperloop тісно пов’язана з іншим проектом Ілона Маска — The Boring Company. В кінці минулого року підприємець створив нову компанію для вирішення проблеми заторів. Маск планує поліпшити технологію прокладання тунелів і побудувати багаторівневі підземні траси, які знімуть навантаження з наземних шосе. При цьому Маск не виключив, що мережа підземних комунікацій буде використовуватися і для вакуумних поїздів. Також нещодавно підприємець розповів про можливості будівництва вантажної лінії Hyperloop між фабрикою з виробництва акумуляторів Gigafactory 1 і заводом Tesla під Фримонте.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть