Екологія

Екстремальна погода в Арктиці може скоротити популяцію північних оленів

Протягом тисяч років північний олень зберігся по всьому норвезькому архіпелазі Шпіцберген, незважаючи на суворі арктичні умови. Але тепер зміна клімату впливають на здоров’я цих оленів, оскільки вони борються за доступ до трави і рослинам, які їм потрібні для виживання.

В останні десятиліття глобальне потепління збільшило частоту дощів, які викликають утворення льоду на землі. Цей лід покриває бажану їжу оленів, і вони починають голодувати.

Команда дослідників на чолі з Brage Bremset Hansen з Норвезького університету науки і техніки використовували комп’ютерні моделі для дослідження долі популяцій оленів, якщо обледеніння стане частою подією.

На основі даних про оленів, які щорічно стягуються з 1994 року, і біологічної моделі, званої інтегрованою популяційною моделлю, дослідники створили детальну картину популяції оленів Шпіцбергена. Вони також проаналізували історичні події періодів “обмерзання”, які дозволили їм зробити прогнози того, як зміниться популяція оленів при різних сценаріях.

Дослідження показало, що в більш суворих умовах у майбутньому, по мірі збільшення частоти випадіння “крижаного дощу”, популяція оленів буде реагувати несподіваним чином.

«Якщо умови з крижаними дощами залишаться такими ж, як спостерігалося в минулому, ймовірність того, що популяція вимре, насправді набагато вище, ніж при ймовірному майбутньому сценарії дуже високої частоти дощів з обледенінням поверхні пасовищ», – сказала співавтор дослідження Марлен Гамелон.

Дослідники виявили, що надзвичайно суворі зими з крижаними дощами можуть призвести до загибелі поголів’я тільки в тому випадку, якщо щільність тварин буде високою і почнеться сильний брак пасовищ.

Дослідження опубліковане в журналі Nature Communications.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments