Технології

Художник створив концепцію космічного корабля з надсвітовим двигуном

Художник Марк Рейдмейкер (Mark Rademaker) представив серію ілюстрацій, що зображують різні відсіки космічного корабля майбутнього, здатного переміщатися між планетними системами зі швидкістю, яка перевищує світлову. Дизайн, придуманий Рейдмейкером, заснований на справжніх наукових фактах і обґрунтованих гіпотезах. Незважаючи на те, що такий корабель навряд чи з’явиться в найближчі роки, розуміння його пристрою може наблизити той день, коли подорожі по Галактиці стануть рутиною.

foto_cikavosti_16.06.2014-04_resized

Єдиний реально існуючий космічний апарат, який вийшов за межі Сонячної системи, це “Вояджер-1”. Він був запущений в 1977 році і з тих пір подолав близько 116 астрономічних одиниць. При русі з такою швидкістю шлях до найближчої до Сонця зірки Проксима Центавре займе у нього 75 тисяч років, при тому що світило віддалено від нас усього на 4,3 світлових роки.

Читайте також: Коли збудують перший космічний ліфт

Неможливість швидкого переміщення по різних частинах Галактики або навіть всього Всесвіту обумовлена непереборністю межі швидкості світла. Квантова механіка описує можливість миттєвої передачі інформації, але ніщо, що володіє масою (починаючи з електронів і закінчуючи космічними судами), не може подолати цю межу.

Наукова фантастика “вирішує цю проблему просто, за допомогою так званих “двигунів викривлення” або варп-двигунів. З точки зору сучасного розуміння науки ці двигуни є лише фантазією, однак деякі гіпотези описують способи теоретичного подолання бар’єру швидкості світла.

Першим свою гіпотезу описав мексиканський фізик Мігель Алькуб’єрре (Miguel Alcubierre) в 1994 році. Його версія двигуна викривлення ґрунтується на спостереженні про те, що хоча світло і може подорожувати тільки при максимальній швидкості 300 тисяч кілометрів на секунду, сам простір-час має теоретично необмежену швидкість. Ця думка, в свою чергу, заснована на переконанні багатьох фізиків у тому, що в перші секунди після Великого вибуху Всесвіт розширювався в 30 мільярдів разів швидше швидкості світла.

Принцип роботи варп-двигуна Алькуб’єрре заснований на відтворенні стародавнього розширення Всесвіту шляхом створення навколо корабля особливого міхура. Учений підрахував, що якщо створити тор з негативною енергією навколо космічного корабля і штовхати його в потрібному напрямку, то простір перед ним буде стискатися, а за ним – розширюватися.

foto_cikavosti_16.06.2014-04-01_resized

Корабель тоді буде переміщатися щодо простору-часу зі швидкістю, що у багато разів перевищує світлову, але насправді буде перебувати в невагомості, тобто всі і все, що знаходиться всередині, не буде розмазане по кормовій частині космічного судна.

На жаль, для формування такого міхура знадобиться тор діаметром з Юпітер. До того ж сама негативна енергія порушує багато фізичних меж одним своїм існуванням. Тому навіть така струнко описана концепція є суто гіпотетичною.

В останні роки інший учений Гарольд Уайт (Harold White) з Космічного центру Джонсона NASA вирішив, що ця концепція може стати ближче до реальності, якщо уважно переглянути розрахунки і співвіднести їх з результатами новітніх досліджень.

Вивчивши рівняння Алькуб’єрре, Уайт зрозумів, що якщо зробити тор міхура товстішим, то його діаметр можна скоротити до 10 метрів, залишивши при цьому максимальну швидкість для корабля, еквівалентну 10 швидкостей світла. За розрахунками Уайта, корабель з таким двигуном зможе досягти Альфи Центавра менше, ніж за п’ять місяців.

Читайте також: 10 найпоширеніших помилок про космос

Візуалізації Рейдмейкера засновані на розрахунках Уайта. Корабель, представлений художником, має обтічну форму, товстий тор ззаду, розділений на командні модулі і модулі обслуговування, володіє ідеальними розмірами для того, щоб він помістився в міхурі Алькуб’єрре.

Дослідники визнають, що відчутний прототип такого корабля, можливо, ніколи не буде побудований людством. Для здійснення мрії про міжгалактичні перельоти необхідні не тільки інженерні знахідки, але і революції у фундаментальній фізиці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button