Технології

Еластичний сенсор подарує роботам тактильні відчуття як у людської шкіри (фото)

Розтягувальні датчики можуть змінити те, як м’які роботи працюють і відчувають себе. Дослідники з Корнельського університету створили волоконно-оптичний датчик, який може дати м’яким роботизованим системам можливість відчувати ті ж багаті тактильні відчуття, від яких залежать ссавці при навігації в природному світі.

Новий волоконно-оптичний датчик поєднує в собі недорогі світлодіоди і барвники, в результаті виходить еластична «шкіра», яка розпізнає деформацію, тиск, вигин і не тільки.

Дослідники на чолі з Робом Шепардом, доцентом кафедри механічної та аерокосмічної техніки, працюють над комерціалізацією цієї технології для фізіотерапії та спортивної медицини. Їх стаття «Розтягувати розподілені оптоволоконні датчики» опублікована в журналі Science. Співавторами статті є докторант Хеда Бай і Шуо Лі.

Бай надихнувся розподіленими волоконно-оптичними датчиками на основі кремнезему і розробив розтягувальний світловод для мультимодального зондування (SLIMS).

Рукавичка з датчиком SLIMS. Надано: Хеда Бай.

Дослідники розробили рукавичку з тривимірною печаткою з датчиком SLIMS на кожному пальці. Рукавичка живеться від літієвої батареї й оснащена Bluetooth. Це дозволяє їй передавати дані в базове програмне забезпечення.

Бай і Шепард працюють з Корнельським центром ліцензування технологій, щоб запатентувати розробку для застосування в фізіотерапії та спортивної медицини. Обидві області використовували технологію відстеження руху, але дотепер технології не дозволяли фіксувати силові взаємодії.

Еластичний DFOS з дискретним / градієнтним малюнком барвника Надано: Хеда Бай.

Дослідники також вивчають, як сенсори SLIMS можуть поліпшити враження від віртуальної й доповненої реальності.

Крім того, розробка може в корені змінити конструкцію м’яких роботів. Сенсорна шкіра, яка дозволить відчувати дотики, як людина, може змінити робототехніку і просунути її вперед, впевнені вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button