Технології

Воднева гармата виведе супутник на орбіту за 10 хвилин (фото+відео)

Стартап Green Launch розробляє артилерійську гармату, яка називається водневою імпульсною пусковою установкою, для запуску корисного навантаження на орбіту. Технологія компанії заснована на експериментальній програмі, створеній в США ще в 1960-х роках, під назвою HARP.

Співзасновник Green Launch Ерік Робінсон вважає, що цей метод матиме «найменший вплив на навколишнє середовище на кілограм» для будь-якої орбітальної системи запуску. При цьому очікується, що система зможе виводити корисне навантаження на орбіту за 10 хвилин зі швидкістю 20 махів.

Запуск за допомогою водневої установки

Оскільки ринок запуску малих супутників та корисного навантаження продовжує зростати швидкими темпами, зростає занепокоєння щодо впливу на навколишнє середовище зростаючої кількості щорічних запусків ракет. Одне недавнє дослідження, наприклад, припускає, що чорний вуглець, що виділяється під час запусків, може призвести до явища, відомого як чорна парасолька, що зробить викиди ракетної промисловості порівнянними з викидами світової авіаційної промисловості.

Найбільший транспортний попит у нашому космічному майбутньому, швидше за все, буде на вантажі всіх розмірів, а не на людей. Це означає, що значна кількість потенційних корисних навантажень, що піднімаються на низьку навколоземну орбіту, будуть являти собою стійкі до прискорень корисні навантаження класу «кубсат» і менше.

У найближчій перспективі компанія надаватиме суборбітальні послуги на вимогу для гіперзвукових випробувань, атмосферних досліджень тощо.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button