Технології

Студентка зробила зі шкірки банана біопластик

Шістнадцятирічна студентка турецького походження Еліф Білджін розробила хімічний процес, завдяки якому шкірка бананів перетворюється в стійкий за часом біопластик.

Саме завдяки новій розробці студентка сподівається допомогти скоротити обсяги традиційного пластику з нафтопродуктів. На дослідження було витрачено 2 роки.

foto_cikavosti_29.09.2014-011_resized

Білджін посіла перше місце і отримала приз у розмірі $ 50 000 на конкурсі Scientific American Sciencein Action, а також свого часу стала фіналісткою в Google Science Fair 2013.

Вона звернула увагу, що шкірку манго вже подекуди використовували для отримання пластика в цій галузі, і порахувала бананову шкірку потенційно значущим джерелом. Целюлоза і крохмаль верхнього шару бананової шкірки цілком можуть бути перетворені на біопластик, придатний для ізоляції проводки і навіть для медичних протезів.

Читайте також: Пакування зі сміття

За її словами, тільки в Таїланді щорічно на звалищі виявляється 200 т бананових шкаралуп, замість того, щоб трохи зменшити залежність від нафти і зменшити емісію парникових газів. Студентка сподівається, що створена нею технологія в майбутньому принесе користь і допоможе в тому числі боротися з забрудненням.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button