Технології

Електрична дорога Volvo – відео

Експеримент в Ґетеборзі довів приголомшливу ефективність гібридних автобусів Volvo на міських маршрутах. Але немає межі досконалості, експеримент триває.

Всесвітньо відомий автомобільний бренд оголосив про намір побудувати в місті електричну лінію, на якій ґібридні автобуси будуть поповнювати запас енергії безпосередньо під час руху, не витрачаючи час для підзарядки акумуляторних батарей на кінцевій зупинці.

Volvo_gibryd_550

Новий проект названий в прес-релізі концерну наступним кроком по шляху сталого розвитку транспорту. На думку Volvo він дозволить зробити автобуси менш гучними, але більш комфортними для пасажирів і дружніми до довкілля.

Щоб оцінити реальні вигоди системи безперервної зарядки батареї під час руху, в 2015 році в центрі Ґетеборга вперше буде побудована електрична дорога, протяжністю 300-500 метрів, на якій Volvo збирається «обкатати» нову технологію.

Читайте також: У Європі з’явилася перша в світі «розумна» дорога — відео

«Транспортні засоби, що здатні заряджатися безпосередньо від дороги під час роботи можуть стати наступним новаторським кроком у подальшому зниженні впливу на навколишнє середовище, і це повністю відповідає нашому прагненню стати світовим лідером у галузі сталого транспорту. Тісна співпраця між громадськістю і промисловістю необхідно для такого розвитку, і ми з нетерпінням чекаємо дослідження можливостей разом з адміністрацією міста Ґетеборга», – заявив Ніклас Ґуставссон (Niklas Gustavsson), виконавчий віце-президент Volvo Group зі зв’язків з громадськістю.

При експлуатації електричної дороги, автомобільні акумулятори будуть постійно отримувати енергію з електромережі, в той час, як в даний час автобуси витрачають час для поповнення запасу енергії на зарядних станціях. На дорозі передбачається використовувати технологію індукційної зарядки, коли енергія передається без проводів від обладнання, вбудованого в дорогу, на приймач, розташований в нижній частині автобуса. Подібні стаціонарні системи бездротової зарядки вже експлуатуються різними компаніями в США, Великобританії та інших країнах.

Volvo розробляє проект електричної дороги за рахунок коштів, виділених на інноваційні закупівлі Шведської адміністрацією транспорту (Swedish Transport Administration). Ділянка буде побудований уздовж діючої автобусної лінії в центрі Ґетеборга для експлуатації міським громадським транспортом. У результаті компанія отримає цінні відомості, на основі яких зможе прийняти стратегічне рішення щодо подальшого розвитку електричних доріг.

Новий проект розглядається як продовження діючого, в ході якого три ґібридних автобуса продемонстрували зниження споживання палива до 80% і економію енергії до 60%. Надавши таким автобусам можливість заряджати батарею безпосередньо на маршруті, Volvo сподівається збільшити відстань, яку вони зможуть проїжджати без використання викопного палива на чистій електриці.

Читайте також: Дорожнє полотно з сонячних панелей

Електрична лінія, яка буде введена в експлуатацію в Ґетеборзі між Чалмерс і Ліндхольменом дозволить також удосконалювати технологію бездротової зарядки важких електричних транспортних засобів. «Ми працюємо на широкій і глибокій основі для створення технології завтрашнього дня. Електричні дороги – важливий напрямок для досягнення нашої мети, створення транспортних рішень, які мінімізують вплив на довкілля », – сказав Ніклас Ґуставссон.

[youtube]ieZZhgB2034[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button