Екологія

Електроенергія від сонячних панелей в Чилі стала безкоштовною

Сонячна енергетика в Чилі розвивається настільки швидкими темпами, що роздрібні ціни на електроенергію від сонячних панелей в деяких частинах країни впали до нуля.

Всього з початку року в деяких частинах країни нарахували 113 днів, коли електроенергія поставлялася безкоштовно. Такими темпами може бути побитий рекорд минулого року, коли було нараховано 192 таких дні. Для споживачів такі новини є хорошими, констатує видання, проте не для виробників, доходи яких різко знижуються.

Всього в країні діє 29 сонячних електростанцій, ще 15 знаходяться у стадії будівництва. У час бурхливого розвитку промисловості вони допомагали країні подолати дефіцит енергії, однак на тлі падіння цін на сировину потреба в енергії знизилася, а інвестори зазнають збитків.

Проблема загострюється тим, що в Чилі відсутня єдина електромережа. Північна та південні системи не пов’язані між собою, а тому відсутня можливість перерозподілу електроенергії по країні. У той час як потужності сонячної енергетики сконцентровані в північній частині країни. Уряд планує вийти з ситуації, об’єднавши електромережі в одну систему.

Нагадаємо, в середині травня практично 100% усієї електроенергії, яка необхідна Німеччини, надійшла з відновлюваних джерел. Ця подія стала не лише тріумфом енергетичної політики Меркель, але і важливою віхою всієї світової енергетики.

Тим не менш Європа втрачає статус глобального лідера в плані розвитку чистої енергетики. За минулий рік європейські інвестиції в цю галузь зменшилися на 21%, в той час як в інших частинах світу вони різко зростають.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button