Здоров'я

Електронні цигарки можуть стати причиною безпліддя

Електронні сигарети більш небезпечні, ніж вважалося раніше, повідомляють учені з Гонконгу. За словами експертів, дані пристрої мають на один мільйон більше шкідливих речовин, ніж забруднене повітря, у тому числі канцерогенних речовин і антипіренів. Крім того, дослідники вперше виявили, що деякі електронні сигарети містять токсини, які можуть негативно впливати на фертильність, розвиток плода і роботу щитовидної залози. Таким чином, ризик електронних сигарет для здоров’я був недооцінений, і так як більшість продаваних пристроїв не містять інформацію про свої компоненти, багато людей не підозрюють про застережння їх небезпеки. У зв’язку з отриманими даними експерти закликають заборонити електронні сигарети в найкоротші терміни.

9aa2ee3f21c07f30ba43a92c6fe8c72b

Фахівці проаналізували 13 різних типів електронних сигарет, які стали неймовірно популярні в останні роки. Дослідження показало, що електронні сигарети можуть містити канцерогенні токсини, а також речовини, пов’язані з безпліддям і аномаліями розвитку плоду. Проведені тести підтвердили наявність шкідливих хімічних речовин, зокрема формальдегід і поліциклічні ароматичні вуглеводні (ПАУ), які є відомими канцерогенами і становлять серйозну небезпеку для здоров’я. Крім того, вчені відзначили суттєві відмінності в компонентах електронних сигарет, навіть у однієї і тієї ж марки і в одній партії.

Крім того, в електронних сигаретах були виявлені не тільки канцерогени, але антипірени, що знижують горючість матеріалів. Вдихання антипіренів, як відомо, може бути пов’язано з порушенням гормонів щитовидної залози, зниженням народжуваності, аномальним розвитком плоду і раковими захворюваннями. Експерти вважають, що антипірени додаються електронні сигарети, щоб зменшити швидкість горіння пального компонента в електронних сигаретах, наприклад, пластмаси.

Дослідники вважають, що рівень забруднюючих речовин в електронних сигаретах на один мільйон більше, ніж у придорожньому повітрі Гонконгу. Незважаючи на широке розмаїття електронних сигарет на сьогоднішній день, більшість з них не містять інформацію про свої компоненти і будь-якого попередження про шкоду куріння. При цьому деякі електронні сигарети навіть продаються як «здорові», «неканцерогенні», «нетоксичні», «безпечні» або «нешкідливі», що вводить в оману споживачів. На даний момент вже 16 країн ввели повну заборону на електронні сигарети, в тому числі Сінгапур, Таїланд і Бразилія.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть