Здоров'я

Чому виникає дзвін у вухах?

Дзвін у вухах відноситься до стану, при якому пацієнт “чує шуми у вухах”, навіть коли немає зовнішнього джерела звуків. Ці звуки можуть бути тихими або гучними. Деякі пацієнти порівнюють ці характерні звуки з дзижчанням комах, таких як цвіркуни, цикади, або порівнюють їх з вітрами, водою, що падає, струменем води, шліфуванням сталі, виходом пара, працюючими двигунами, ланцюговими пилами, флуоресцентними лампами і т. д.

На кого впливає шум у вухах?

Це звичайний стан, і майже кожен відчуває шум у вухах час від часу, який триває всього кілька хвилин. Це відбувається з усіма людьми після впливу гучних звуків.

Наскільки поширений шум у вухах?

Дзвін у вухах зазвичай минає через деякий час. Однак у деяких людей — приблизно у 1 або 2 з кожних 10 осіб цей стан може регулярно повторюватися і зберігатися на тривалий період часу. Дзвін у вухах частіше зустрічається у літніх людей, але діти і молоді люди також можуть з ним стикатися.

Причини дзвону у вухах

Дзвін у вухах може бути викликаний різними патологіями. До них відносяться вушні інфекції, сторонні тіла у вусі, травми вуха, спричинені гучними шумами або хворобливим станом, званим хворобою Меньєра. Хвороба Меньєра — це захворювання внутрішнього вуха, що призводить до запаморочення і втрати слуху. Дзвін у вухах може бути результатом впливу алкоголю, кофеїну, антибіотиків, аспірину та інших ліків. Цей стан може з’являтися разом з втратою слуху, а іноді може бути основним симптомом іншого захворювання, такого як високий кров’яний тиск, анемія або алергійний стан. Іноді дзвін у вухах може вказувати на пухлину, звану акустичною невромою, або деформацію кровоносної судини, яка має форму кулі, званої аневризмою.

Дзвін у вухах ділиться на дві категорії:

  • Об’єктивний шум у вухах. В даному випадку характерний дзвін чути не тільки об’єкта, але і оточуючим його людям. Це може бути, наприклад, звук, витікаючий зі слухового апарату, який використовує пацієнт.
  • Суб’єктивний шум у вухах. В цьому випадку звук чує тільки пацієнт.

Як довго триває шум у вухах?

Дзвін у вухах у хворих може тривати місяцями або роками і є скоріше дратівливим чинником, а не хворобою. Однак, коли дзвін у вухах починає заважати сну і нормальному функціонуванню, необхідно в терміновому порядку звернутися до лікаря для визначення лікування. Лікування не завжди просте і містити широкий спектр підходів, кожний з яких може працювати не для всіх людей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button