Технології

Учені з Сінгапуру винайшли плащ-невидимку

Групі фахівців з Технологічного університету Наньянг в Сінгапурі під керівництвом відомого фізика Бэйля Занга вдалося добитися істотного прориву в створенні пристрою, що робить невидимими розміщені під ним об’єкти, пише Life News.

Фізики вперше приховали видиму для людини частину спектру за допомогою невидимого плаща. Учені оприлюднили відео експерименту за участю кота і акваріумної рибки. В ході експерименту тварини дійсно зникли під покривом “плаща-невидимки”.

В якості каркаса для пристрою використовувалися тонкі шматки скла, які учені накрили невидимим плащем і помістили в заповнений водою акваріум, де плавала рибка. Конструкція утворила закритий простір з чотирма стінками. На відеозаписі рибки не видно – вона знаходиться усередині пристрою, тобто закрита невидимим плащем з двох сторін. При цьому те, що знаходиться за конструкцією, видиме, наприклад, водорості, що знаходяться у задньої стінки акваріума.

Пізніше був проведений подібний експеримент з кішкою, яку посадили на пристрій таким чином, що деякі частини її тіла виявилися під невидимою тканиною і теж сталі невидимі для людського ока. Учені всього світу досить давно займаються розробками пристрою, що дозволяє приховувати предмети. Раніше фізики з Сінгапурського університету змогли досягти викривлення тільки певних типів хвиль, таких як поляризоване світло і мікрохвильове випромінювання. Але, оскільки ці хвилі невидимі людиною, досягти ефекту невидимості не вдавалося. Цього разу учені змогли добитися того, що зникнення предметів стало доступне і для людського ока.

[youtube]vD1hQ44W9Jc[/youtube]

Натхнення: www.israel7.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

  1. В якості каркаса для пристрою використовувалися тонкі шматки скла – прочитав “сала”, а не “скла”.. (:wonder:)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button