Технології

Енергії загадкового китайського космічного ядерного реактора вистачить на 10 МКС

Китайські ЗМІ опублікували повідомлення про те, що Китайський космічний ядерний реактор пройшов всебічну оцінку ефективності і може виробляти мегават електроенергії. На розробку звертає увагу SpaceNews.

У листопаді 2021 року South China Morning Post повідомила, що Китай розробив прототип потужного ядерного реактора для своїх космічних місій на Марс і Місяць. В кінці серпня 2022 року в ряді китайських ЗМІ з’явилося повідомлення про те, що Міністерство науки і технологій Китаю підтвердило ефективність розробленої установки. Всі повідомлення пізніше були видалені, але архівовані версії інтернет-сторінок збереглися.

Китайська влада не дуже охоче діляться деталями своїх проектованих космічних програм. Наприклад, раніше розповідали про те, що Китай відправив у космос таємничий “багаторазовий випробувальний корабель”. Про цей запуск також було відомо дуже мало і в основному через спостереження, розкритих іншими ЗМІ.

Зараз по всій видимості Китай знаходиться на завершальній стадії створення потужного реактора для космічних досліджень. Зі збереженого повідомлення видно, що Державне агентство підтвердило результати проекту і створення джерел живлення для космічних ядерних реакторів мегаватного класу з літієвим охолодженням, а також прототипу такого реактора. Додаткові технічні деталі як і раніше не розкриваються.

Робототехнічні місії до зовнішніх планет отримують надзвичайно мало енергії від Сонця, що робить використання сонячних батарей мало ефективним. Оптимальним рішенням для подібних місій є ядерні реактори. Ця розробка не перший випадок використання такого палива в китайських космічних місіях. Наприклад, місячний посадковий модуль “Чан’е-3”, що приземлився на Місяць в 2013 році, використовував ядерний генератор, що працює на плутонію, щоб пережити холодну двотижневу ніч на супутнику.

Дивним у новому проекті є заявлена потужність. Наприклад, для живлення МКС, згідно з повідомленнями НАСА, достатньо сонячних панелей, які виробляють до 120 кВт електроенергії. Це означає, що нового реактора вистачить приблизно на 10 таких станцій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments